Otomobilinizi kendiniz tamir edin

Dünyaya bakışımızı değiştiren artırılmış gerçeklik teknolojisi, mobil uygulamalarla hayatımızı kolaylaştıran yenilikler sunmaya devam ediyor. En son örnek, beklenmedik arızalar karşısında sürücülere çözüm sunacak bir uygulama.

Otomobilinizi kendiniz tamir edin

Otomobilinizi kendiniz tamir edin

Geleceği şekillendirecek teknoloji
Google, yeni tablet bilgisayarı Nexus 7’yi, Android bilgisayarı Nexus X’i ve Android işletim sisteminin en yeni versiyonu Jöleli Fasulye’yi (4.1) tanıttı.

ABD merkezli Inglobe Technologies şirketi, 3D artırılmış gerçeklik iz sürücü teknolojisiyle amatör tamircilere umut ışığı olacak bir uygulama sundu.

Tablet bilgisayar sahipleri, uzun yolda veya şehir içi trafiğinde beklenmedik arızalara karşı artırılmış gerçeklik teknolojisyle tamir yapabilecek.

Uygulama, tablet bilgisayar motorun üzerinde tutulduğunda motorun parçalarını ve sorunlara karşı kullanılabilecek işlemleri belirtirken, bir el ikonu da yağ eklemek gibi temel bakım işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatıyor.

Mashable’ın haberine göre, uygulamanın, tüm otomobil markalarına ait motorların güncellemelerini de içermesi bekleniyor.

Kaynak:ntvmsnbc

Paylaş