Twitter’dan Instagram yorumu!

Twitter’ın kurucularından Evan Williams, Intagram’ın kullanıcı sayısının Twitter’ı geçmesi hakkında sorulan bir soruya, “Umurumda değil” yanıtını verdi.twitter-vs-instagram

Fortune dergisinden Erin Griffith’in sorularını yanıtlayan Williams, kullanıcı sayısının en önemli ölçü olmadığını söyledi.

(Radikal) Independent’ta yer alan habere göre, Facebook’un satın aldığı Instagram’ın kullanıcı sayısının 300 milyona ulaşması üzerine yorum yapan Williams, “Facebook, yatırımcıları en önemli ölçünün toplam kullanıcı sayısı olduğuna ikna etti, ama önemli olan kullanıcıların platforma katılımıdır” ifadelerini kullandı.

‘DÜNYA LİDERLERİ BURADAN BİRBİRLERİYLE KONUŞUYOR’

Williams, sözlerini şöyle sürdürdü: “ Twitter ’ın dünya üzerindeki etkisini Instagram’ınkiyle karşılaştırırsanız epey önemli olduğunu görürsünüz. Elmayla portakalın karşılaştırması gibi. Twitter, bizim olmasını istediğimiz şey. O, gerçek zamanlı bir bilgi ağı. Dünyadaki her şey Twitter’da meydana geliyor, önemli şeyler Twitter’da duyuluyor ve dünya liderleri buradan birbirleriyle konuşuyor. Eğer bu oluyorsa, dürüstçe söyleyebilirim ki Instagram’ın sevimli resimlere bakan daha fazla insana sahip olması umurumda değil.”
Evan-Williams-twitter

Paylaş