Xbox 720 Mayıs ayında tanıtılacak

Kaynaklar, Xbox 720’nin 21 Mayıs’ta tüketicilere sunulacağını iddia etti.

Xbox Mayıs ayında tanıtılacak

Xbox Mayıs ayında tanıtılacak

Teknoloji dünyasına düşen en yeni söylentiler, PlayStation 4’ün en büyük rakibi Xbox’ın Mayıs sonunda tanıtılacağı yönünde. Kaynaklar, Xbox 720’nin 21 Mayıs’ta tüketicilere sunulacağını iddia etti.

Microsoft, yeni nesil oyun konsolunu gelecek ay tanıtabilir. Sony’nin 21 Şubat’ta tanıtımını gerçekleştirdiği ve sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen PlayStation 4’ün ardından, yeni nesil Xbox’ın da 21 Mayıs’ta tanıtılacağı öne sürüldü.

The Verge sitesinin haberine göre, kod adı ‘Durango’ olan konsolun bu ay tanıtılması planlanıyordu ancak tanıtım bir ay sonrasına ertelendi. Site, Xbox 720 adını taşıması beklenen konsolun da PS 4 gibi sonbaharda piyasaya sürülmesinin beklendiğini açıkladı.

Microsoft, yeni nesil oyun konsolu hakkında herhangi bir bilgi vermiş değil. Ancak PS 4’te olacağı gibi Xbox 720’de de kullanılmış oyunların çalışmayacağı ve internet bağlantısı özelliklerinin bulunacağı öne sürüldü.

Ayrıca, Sony’nin sadece kontrol cihazını tanıttığı PS 4 gibi, Microsoft’un da Mayıs’ta düzenlenmesi beklenen etkinlikte yeni nesil Xbox’i tamamen görücüye çıkarmayabileceği iddia ediliyor. Yeni konsolun piyasaya sürülecek halinin, Haziran ayında Los Angeles’ta düzenlenecek Electronic Entertainment (EA) Fuarı’nda gösterilmesi bekleniyor.

Kaynak:ntvmsnbc

Share