Google Translate akıllı telefonların tercümanı olacak

Google’ın uzun yıllardır yoğun ilgi gören dil çeviri servisi Google Translate yeni bir boyuta taşınıyor. Artık telefonunuza yabancı dilde bir mesaj geldiğinde (hangi uygulama olduğunun bir önemi yok) bu mesajın üzerine tıklayarak tek bir tuşla çevirisini görebileceksiniz.

google-translate-resimden-yaziya-cevirme
Google’ın çeviri uygulaması Google Translate, çok yakında tüm telefonları tercümana çevirecek.

Google’ın ürün yönetimi başkanı Caesar Sengupta’nın Hindistan‘da düzenlenen etkinlikte tanıttığı “Tap to Translate” özelliği ile telefonunuza yabancı dilde bir mesaj geldiğinde bu mesajın üzerine tıklayarak tek bir tuşla çevirisini görüntüleyebiliyorsunuz.

Uygulamanın bir diğer önemli avantajı ise kendi dilinizde yazdığınız bir mesajı olduğu gibi istediğiniz dile çevirecek olması. Yani bir SMS veya Whatsapp mesajında Türkçe yazdığınız bir iletiyi anında başka bir dile çevirebileceksiniz.

google-translate-turkce-ingilizce-ceviri

İLK ETAPTA SADECE ANDROID CİHAZLARDA OLACAK

Tap to Translate şimdilik sadece Android işletim sistemli mobil cihazlar için mümkün görünüyor. Çünkü bu özellik, Google Translate’in Android’in içerisine entegre edilmesi mantığıyla çalışacak. Yani iOS platformunda mevcut imkanlarla mümkün görünmüyor.

Paylaş