İsrail’i internetten silecekler

Hacker grubu RedHack: “Asıl büyük saldırı 7 Nisan’da.”

İsrail'i internetten silecekler

İsrail’i internetten silecekler


Kızıl hacker grubu RedHack, geçtiğimiz günlerde İsrail gizli servisi MOSSAD’ın resmi web sitesini hackledi.

RedHack’in MOSSAD ajanlarının kimlik belgelerini de elde ettiği de iddia edildi. Bu iddia İsrail basınında da yer aldı. Konuyla ilgili olarak RedHack sözcüsüne biz de bu iddiaları sorduk.

RedHack sözcüsü Odatv’ye yaptığı açıklamada “Bizim tarafımızdan hiçbir zaman MOSSAD ajanlarının kimlik bilgilerinin ele geçirildiği açıklaması yapılmadı” dedi.

Ulusal ve uluslararası basına yansıyan “MOSSAD ajanlarının kimlik bilgileri ele geçirildi” haberlerinin aksine “30 binden fazla İsrail’li polis, asker ve kamu görevlisine ait bilgiler ele geçirildiğini” ifade eden grup sözcüsü sözlerine şöyle devam etti: “7 Nisan’da yapılacak #OpIsrael eylemi öncesinde hazırlık eylemleri gerçekleştirildi. Bu eylemlerden ilki Anonymous imzasıyla bizim de desteklediğimiz MOSSAD sitesinin hacklenmesiydi. İkincisiyse; RedHack’in yayınladığı 30 binden fazla İsrail’li polis, asker ve kamu görevlisine ait bilgilerin internette paylaşılması eylemidir.”

Eylemlerin, Gazze ve West Bank’ta yaşananları protesto etmek amacıyla “Katil İsrail” sloganıyla yapıldığını belirten RedHack sözcüsü, “Asıl büyük saldırı 7 Nisan’da dünya genelinde olacak, İsrail’i internetten sileceğiz” dedi.

Kaynak:OdaTv

Share