Netten uzaklaştırma bakanı mı?

Baş belasından sonra, ‘Nereden çıkardın şu sosyal medyayı başımıza’!

Netten uzaklaştırma bakanı mı?
Netten uzaklaştırma bakanı mı?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’dan Türkiye’deki GSM operatörlerine 4G uyarısı geldi.

4G ihalesinin farklı olacağı sinyalini veren Bakan Yıldırım, “Bir mahallede üç beş ev, üç beş cami. Ortak kullanım alanı yok. Operatörlerimiz maalesef böyle. Bu geçmişten gelen bir şey, 4G’de unutun bunu” dedi. “Herkes aynı dükkanda buluşacak” diyen ve bu bilgiyi ilk kez kamuoyuyla paylaştığını söyleyen Binali Yıldırım, ” Hesabınızı kitabınızı buna göre yapın. Hız, kalite, farklılık verdiğiniz hizmette olsun “diye konuştu.

İNTERNET SUÇLARI GİZLENEMEZ

Bir GSM operatörünün düzenlediği proje tanıtım toplantısına katılan Bakan Binali Yıldırım, Gezi sürecine de atıfta bulundu. Ulaştırma Bakanı olan Yıldırım halkı fikirlerini açıklamaya teşvik edeceğine bakın ne söyledi: ” Gerçek hayatta ne suçsa sanal alemde de o suçtur. Evrensel kaide odur. Yazdığınız bir şey, paylaştığınız bir şey suç teşkil ediyorsa. ‘Kusura bakma’ deme şansınız yok ” dedi.

Kimsenin, ‘Beni nerden bilecekler?’ deme şansına sahip olmadığını belirten Bakan Yıldırım, ” Bilgisayara parmağınızı bir attınız mı, ömür boyu çıkmaz. Bilecekler, bilmeyecekler böyle bir şey yok. ‘Ben Seyşel Adaları’ndan girdim, attım’ falan. Hikaye. Bunların hiçbir mazereti yok ” diye konuştu.

‘NEREDEN ÇIKARDIN ŞU SOSYAL MEDYAYI BAŞIMIZA’

AKP bir yandan sosyal medya timleri kurarken Bakan ise Gezi direnişi sırasında Başbakan’ın söylediklerinin izinden gitti. Gezi sürecine atıfta bulanan Yıldırım, “Düşündüğünü söyle ama nefret tohumları ekme. Kavgayı, insanlara saldırmayı teşvik etme. Bu hem kendine zarar, hem memlekete zarar. Hem akla zarar. Ne oldu? ’60 gündür esnaf, bakanım iş yapamıyoruz’ diyor. ‘Nerden çıkardın şu sosyal medyayı başımıza, ‘interneti neden bu kadar geliştirdin’ deme noktasına geldi insanlar” dedi.

Kaynak:DHA