Ünlü şarkıcı da akıllı bileklik tasarladı

Black Eyed Peas grubu üyesi Will.i.am yeni tasarladığı akıllı bileklik ürünü ile şaşırttı.

Giyilebilir teknoloji ürünlerinde büyük cihaz mı iyidir, küçük mü iyidir tartışmaları hızla sürüyor. Tabii büyük cihazlar derken Rufus Cuff gibi veya Portal gibi geniş ve dokunmatik ekranlı ürünler de en az küçük ekranlılar kadar ilgi görüyor.

İşte Black Eyed Peas grubunun ünlü vokalisti Will.i.am de ani bir kararla giyilebilir cihazlar sektörüne bir giriş yapmaya karar vermiş. “Puls” isimli akıllı bilekliği (ama akıllı saat değil) yukarıdaki örnekler gibi büyükçe bir ekrana ve kayışa sahip. Puls sesle kumanda edilebilen ve telefon aramaları yapabilen, mesaj, e-posta ve Twitter gibi metin bazlı işlemler için kullanabileceğiniz bir cihaz. Ve akıllı telefonunuzla senkronlamaya bile gerek yok.

will-i-am

Sanatçı Will.i.am cihazın yılbaşı itibarı ile ABD’de AT&T ve İngiltere’de O2 operatörlerinde satışa çıkacağını belirtmiş. Cihazı test edenler büyük görüntüsüne rağmen oldukça hafif olduğunu, akıllı telefonlar gibi günlük bir sarj döngüsüne sahip olduğunu ve ekranın oldukça net ve parlak olduğunu belirtiyorlar.

Puls akıllı bileklik SIM kart desteğine sahip ve akıllı telefonunuzla aynı numarayı ortak kullanabiliyor. Bilekliğe yüklü “AneedA” isimli bir kişisel asistan sesli komutlarınızı alıyor ve işlemlerinizi yapıyor. AneedA, Apple’ın kişisel dijital asistan servisi Siri’yi üreten Nuance tarafından hazırlanmış. Ayrıca cihaza metin girişi için kullanılan küçük klavye de, Android Wear ve Google Glass için klavye üreten Minuum’un elinden çıkmış.

Puls’un piyasaya çıkacağı zaman belli ama ne kadar fiyatı olacağı veya çoğu teknik ayrıntısı belli değil. Ama en azından bir akıllı telefon kadar pahalı olmayacağı kesin.

Kaynak:Gerçek Gündem

Share