Apple Watch beklenen ilgiyi görmedi

Apple Watch’un resmi olarak tanıtılmasının ardından düzenlenen bir araştırma, Apple akıllı saatin kullanıcılardan beklenen ilgiyi görmediğini gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında yeni iPhone’u resmi olarak tanıtan Amerikalı teknoloji devi Apple bununla yetinmemiş ve merakla beklenen akıllı saati Apple Watch‘ı da görücüye çıkarmıştı. Ortaya çıktığı ilk günden beri teknoloji dünyasından yoğun ilgi gören ve akıllı saat alanında önemli bir etki yaratması beklenen Apple akıllı saat sonunda gün yüzüne çıkmış olsa da, kendisinden beklentileri tam olarak karşılayabilmiş değil.

apple-watch

Şu ana kadar yöneldiği tüm alanlarda zirveye oynayan Apple‘ın son dönemde hızla yükselen akıllı saat alanında da benzer bir etki yaratması bekleniyordu. Ancak Android Wear işletim sistemini kullanan LG G Watch ve Moto 360 gibi yeni akıllı saatlerin piyasaya sürülmesiyle daha da çekişmeli bir hal alan akıllı saat pazarında Apple’ın beklenen etkiyi yaratması zaman alacak gibi görünüyor.

Resmi olarak tanıtılan Apple Watch‘un kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağını görmek için bir araştırma yürüten Tolunda QuickSurveys’in raporuna göre Apple akıllı saat, birçok kullanıcının ilgisini çekmeyi başaramamış. Ankete katılan kullanıcıların yüzde 43′ü Apple Watch’u kesinlikle almayacaklarını belirtirken, yüzde 23′ü de akıllı saati muhtemelen almayacaklarını söyledi.

Kaynak:Mynet

Share