“Apple yanlışlıkla iPhone 6c fotoğrafı paylaştı”

Bir süredir hakkında onlarca iddia çıkan iPhone 6c’nin fotoğrafının Apple tarafından yanlışlıkla Apple Store’a yüklendiği iddia edildi. Büyük yankı uyanduran iddianın ardından Apple, söz konusu görseli siteden kaldırdı.

iphone-6c
Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı tanıtan ve hatırı sayılır bir satış başarısı yakalayan Apple’ın yeni nesil iPhone modeli hakkında son birkaç aydır pek çok iddia dile getiriliyordu.

Teknoloji severleri heyecanlandıran haberin kaynağı bu defa Apple’ın kendisi.

Geçtiğimiz günlerde yeni lightning dock’unu satışa sunan ABD merkezli teknoloji devinin bu ürünün tanıtımını yaparken kullandığı fotoğraftaki bir detay bazı kullanıcıların gözünden kaçmadı.

Bu fotoğrafın yol açtığı iddiaların ardından Apple, görseli siteden sildi.

Firmanın ürünlerinin satıldığı Apple Store’da yer alan akıllı telefonun iPhone 5c’ye benzediğini ancak iPhone 5c’de olmayan özelliklere sahip olduğunun altını çizen kullanıcılar, bu cihazın Apple’ın önümüzdeki günlerde tanıtmaya hazırlandığı iPhone 6c‘ye ait olabileceğini iddia etti.

iphone-6c-ozellikleri

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran bu iddianın ardından Apple, konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçındı ve Apple Store’da yer alan görseli sessiz sedasız siteden kaldırdı.

2013 yılında “ucuz iPhone” parolasıyla piyasaya sürülen iPhone 5c’nin yeni versiyonu olması beklenen cihazın mevcut iPhone’lara oranla daha uzuz bir fiyatla raflardaki yerini alması bekleniyor.

Apple’ın yıllardır sürdürdüğü geleneği bozmayıp yeni cihazını Eylül ayında tanıtması bekleniyor.(Mynet)

Share