iPhone 4 iOS 8 işletim sistemine geçmeyecek

Apple’ın eski akıllı telefonu iPhone 4 için, geçtiğimiz günlerde tanıtılan iOS 8 işletim sisteminin yayınlanmayacağının açıklanması kullanıcıları üzdü.

Apple‘ın merakla beklenen yeni işletim sistemi iOS 8, geçtiğimiz günlerde düzenlenen Worldwide Developers Conference kapsamında resmi olarak tanıtıldı. Yeni işletim sistemi Apple kullanıcıları arasında büyük heyecan yaratırken, iPhone kullanıcıları sonbahar aylarında yayınlanacak olan iOS 8 için gün saymaya başladı. Ancak sonbahar aylarında telefon operatörleri yeni işletim sistemini yayınlamaya başladıktan sonra hayal kırıklığına uğrayacak önemli bir kitle var ki, onlar da iPhone 4 kullanıcıları.

iphone-4-ios-8

Halihazırda çalkantılı bir geçmişi olan iPhone 4‘ün üretimi durdurulmuş, gelişmekte olan pazarlara yönelebilmek için daha sonra yeniden başlatılmış ve geçtiğimiz aylarda da yeniden üretimine son verilmişti. Bu dalgalanmalar iPhone 4′ü bitirmemiş olsa da, iOS 8‘in yayınlanmayacak olması son darbeye indirebilir. iOS 8′i desteklemek için gerekli donanıma sahip olmayan iPhone 4 için işletim sisteminin yayınlanmayacağı ve iOS 8′in yayınlanacağı en eski cihazın iPhone 4S olacağı Apple tarafından yayınlanan uyumluluk tablosunda gözler önüne serildi.

Kaynak:Mynet

Share