Samsung Galaxy A9 Pro’nun özellikleri belli oldu

Galaxy A serisinin yeni üyesi Samsung Galaxy A9 Pro’nun teknik özellikleri belli oldu. Son günlerde sık sık karşımıza çıkan telefon, oldukça etkileyici özelliklere sahip.
samsung-galaxy-a9-pro

Samsung’un yeni phableti Samsung Galaxy A9 Pro, son günlerde sık sık karşımıza çıkmaya başladı. Galaxy A serisinin yeni üyesi hakkında ilk detaylar ortaya çıkmış olsa da, telefonun özellikleri şimdiye kadar tam bir muammaydı. Ancak telefon geçtiğimiz günlerde bir performans testinde görüldü ve bu sayede telefon özellikleri hakkında merak edilen ne varsa ortaya çıktı.

Performans testini düzenleyen GFXBench’in sonuçlarına göre Galaxy A9 Pro daha önce iddia edildiği gibi 6 inç değil 5.5 inç ekranla gelecek. 1.8GHz sekiz çekirdekli Qualcomm Snapdragon 652 işlemci seti kullanan telefon 4GB RAM’e sahip olacak. 32GB depolama alanı olan telefonun microSD kart destekleyip desteklemeyeceği belirtilmemiş ama Galaxy A serisindeki diğer tüm telefonlar bu özelliğe sahip olduğu için Galaxy A9 Pro’da da olmasına kesin gözüyle bakabiliriz. Android 6.0.1 Marshmallow işletim sistemi kullanan telefonun arka kamerası 16MP, ön kamerası ise 8MP. Telefonun çok yakında resmi olarak tanıtılması bekleniyor.

Paylaş