Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy A5 satışta

Samsung yılbaşı öncesinde yeni modeller çıkartarak kullanıcıların kalbini kazanmayı hedefliyor. Bunlardan bir tanesi de Galaxy A5.
Samsung-Galaxy-A5

(Mynet) Koreli firma Samsung’un Metal malzemeye sahip akıllı telefonu Galaxy A5 ilk olarak Çin’de satışa sunuldu. Yaklaşık 420 dolar bedel ile satışa sunulan akıllı telefonun şimdilik sadece Çin’de satışa sunulacağı yönünde haberler de çıkmış durumda. Bu haberlerin başlıca sebeplerinden bir tanesi Samsung’un bu telefonlarda kullandığı metal kasa olarak gösteriliyor. Metal kasanın üretimi plastik modellere göre daha fazla ve zaman alan bir süreç. Bu sebepten Samsung’un Galaxy A5 akıllı telefonlarını diğer ülkelere göndermesi biraz daha zaman alacak.

Cihazın Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok. Galaxy A5′de, 5 inç’lik 720p Super AMOLED ekranı ile dikkatleri üzerine çeken bir akıllı telefon. Üzerinde 4 çekirdekli 1.2 GHz’lik Snapdragon 410 işlemci bulunduran ürünün 2 GB belleği ve 16 GB dahili depolama alanı bulunuyor. 13 MP arka ve 5 MP ön kamerası bulunan ürünün Çin’de satılan modeli üzerinde çift sim kart yuvası bulunmakta.

Paylaş