Steve Jobs’ın elindekine inanmadılar!

BlackBerry iPhone’un tutacağına ilk gün inanmamıştı!

BlackBerry yetkililerinin yıllar önce ilk kez iPhone’u Steve Jobs’ın elinde gördüğünde böyle bir telefonun tutmayacağını düşündükleri ortaya çıktı. Ama zaman BlackBerry’i fena halde yanılttı!

BlackBerry’nin adı henüz RIM’ken, şirkette çalışan eski bir çalışanın söyledikleri herkesi şaşırttı: iPhone ilk defa açıklandığında, RIM’den kimse bu cihazın gerçek olabileceğine inanmamış. Böyle bir cihazın kesinlikle başarılı olmayacağını düşünen RIM yetkilileri, o zamanlarda iOS 1.0 olan işletim sistemini bir telefonun çalıştırabilmesi için “çok büyük güç canavarı bir işlemci”ye ihtiyaç duyacağını düşünmüşler.

iphone-steve-jobs

“RIM’in iPhone ilk kez gördüklerinde ve bataryasının küçük bir karta bağlı olduklarında yaşadıkları şaşkınlığı düşünün” diyor adı açıklanmayan çalışan. Aynı şekilde Micorosft’un da bu şekilde bir tepki verdiği söyleniyor.

RIM’in 5-64 sene öncesinde nerelerde olduğu ve şu an Android ve iPhone’un karşısında nasıl zorluklar çektiği ortada. Bu da, ileri görüşlü olmanın iş dünyasında ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ispatlıyor.

Kaynak:Hürriyet

Paylaş