Hacker’lar engellenen hesapları tekrar açıyor!

Hacker’lar engellenen hesapları tekrar açıyor!

Bir hacker grubu, Twitter tarafından askıya alınan ya da engellenen kullanıcı hesaplarını tekrar aktif hale getirmeye yönelik bir yöntem geliştirdi.
hacker

“Spain Squad” olarak bilinen bir hacker grubu, Twitter tarafından çeşitli gerekçelerle askıya alınan ya da engellenen hesapları yeniden aktive etme yolunda bir yöntem geliştirdi.

Spain Squad, “@ak47”, “@Hell”, “@Hitler”, “@Nazi”, “@1337” adlı Twitter tarafından engellenen ya da askıya alınan hesapları tekrar aktive etti.

Twitter konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmasa da, güvenlik uzmanları Twitter’ın en yakın zamanda söz konusu hesapları yeniden engelleyeceğini belirtiyo.

Güvenlik uzmanları diğer bir yandan, Spain Squad adlı hacker grubunun geliştirdikleri yöntem ile hesapları ikinci kez etkin konuma getirebileceğinin altını çiziyorlar. Bu döngü içerisinde kimin galip geleceği merak konusu.

Spain Squad’ın Twitter‘ın engellediği hesapları aktif hale getirme yöntemine ilişkin henüz bir bilgi bulunmuyor.

Fakat uzmanlar; hackerların engelini kaldırdıklarını hesapları para karşılığı satma yoluna gitmeye çalıştıklarını dile getiriyorlar. Bunun da hesabın aktif kalma süresine oldukça büyük bir katkı yapacağını sözlerine ekliyorlar.

Bir grup üyesinin Digital Trends’te yer alan açıklamasına göre; grup söz konusu davranışlarını yalnızca eğlence amaçlı olarak yapıyor.

Uzmanlar, kullanıcıları ve Twitter’ı bu konuda son derece dikkatli ve hassas olmaları yönünde uyarıyorlar.