Microsoft güncelledi, Office çöktü!

Microsoft’un Salı Yaması, bu yazılımı tamir etmesi gerekirken, tam anlamıyla “bozdu!”

Microsoft’un salı günü yamaları ile rutin olarak yamalanan yazılımlardan olan Office 2013’te işler bu kez istenildiği gibi gitmedi ve bir çok kullanıcı yamadan sonra Office 2013’ü çalıştıramadıklarından şikayet etmeye başladı.

Microsoft’un araştırmasına göre, sorunun “Click-to-Run” kullanıcılarını etkilediği ortaya çıktı. Bu kullanıcılar, Office 2013’ü birkaç tıklama ile Web’den indirip hemen kullanmaya başlayabiliyorlar. Microsoft, Office 2013 kullanıcılarının yüzde 1’inden azının sorundan etkilendiğini de tespit etti.
microsoft-office-2013

Sorundan etkilenen kullanıcılardansanız, çözümü için de şu adımları atmanız gerekiyor. Microsoft’un yayınladığı çözüme göre, sorundan etkilenen kullanıcılar Office 2013’ü şu aleti kullanarak sistemden kaldırabilir. Kullanıcıların ardından yazılımı online Office hesabı üzerinden yeniden yüklemesi gerekiyor. Böylece sorun ortadan kalkıyor.

Microsoft Office ekibi, sorun için daha kalıcı bir çözüm ararken mağdurlar şimdilik bu çözümle Office’i çalıştırmaya devam edebiliyorlar.
Kaynak:Hürriyet

Share