Twitter Twitpic’i satın aldı

Bir süredir kapanması gündemde olan Twitter’a fotoğraf ekleme servisi Twitpic satın alındı. Twitter tarafından yapılan satın alım ile kullanıcılar eski fotoğraflarını kurtarabilecek.

Twitpic uzun bir süre Twitter’a fotoğraf eklemek için kullanılmıştı.

Son aylarda Twitter ile isim hakkı anlaşmazlığı nedeniyle kapanma noktasına gelen Twitpic servisi Twitter tarafından satın alındı. Ancak satın alım ile ilgili mali bilgiler açıklanmadı.
twitpic

Twitter’ın fotoğraf ekleme özelliğinin olmadığı bir dönemde bu hizmeti sunan Twitpic, sosyal ağ bu özelliği ekleyince işlevsiz hale gelmişti.

Bir süredir ‘satın alındı’ ya da ‘kapanıyor’ şeklinde haberler çıkan Twitpic, Twitter tarafından satın alındı. Servise artık yeni fotoğraf eklenemeyecek. Ancak Twitter’ın yaptığı bu satın alma ile kullanıcılar eskiden yükledikleri fotoğraflara erişebilecekler. Servisin kullanıcıları isterlerse fotoğraflarını kayıt etme veya silme imkânı da bulabilecekler.

Twitpic.com’dan yapılan açıklamaya göre siteye erişim sürecek. Ancak yeni fotoğraf yüklenemeyecek. Servisin iOS ve Android uygulamaları marketlerden kaldırılacak.

Share