Windows 9 Eylül ayında görücüye çıkacak

Microsoft’un önümüzdeki aylarda kullanıcılara sunması beklenen yeni işletim sistemi Windows 9′un, 30 Eylül’de resmi olarak tanıtılacağı ortaya çıktı.

Son dönemde piyasaya sürdüğü işletim sistemleriyle kullanıcılarını bir türlü memnun etmeyi başaramayan Amerikalı teknoloji devi Microsoft, önümüzdeki aylarda piyasaya süreceği yeni işletim sistemi Windows 9 ile bu durumu değiştirmeyi amaçlıyor. Kullanıcılar tarafından talep edilen başlat menüsü gibi özellikleri geri getirmesi beklenen Windows 9 için meraklı bekleyiş devam ederken, işletim sisteminin ne zaman kullanıcılara sunulacağı hakkında yeni detaylar da gün yüzüne çıkmayı sürdürüyor.
windows-9

Henüz Microsoft tarafından resmi olarak açıklanmamış olsa da yapım aşamasında olduğu bir süredir bilinen Windows 9 hakkında daha önce ortaya çıkan söylentilerde, yeni işletim sisteminin Eylül ayında tanıtılacağı iddia edilmişti. Microsoft cephesinden gelen yeni haberler bu söylentileri doğruladı ve Windows 9‘un 30 Eylül’de düzenlenecek olan basın toplatışı ile birlikte gün yüzüne çıkacağını gösterdi. Üstelik Microsoft’un yeni işletim sistemine tanıtmasından kısa bir süre sonra da beta sürümünün bazı kullanıcılara sunulabileceği belirtiliyor.
Kaynak:Mynet

Paylaş