4G’li tablet bilgisayar

4G’li tablet bilgisayar

RIM, BlackBerry PlayBook tabletini Sprint 4G şebekesiyle piyasaya sürmeyi planladıklarını duyurdu.

Research In Motion (RIM) ve Sprint ABD’nin Las Vegas kentinde düzenlenen CES 2011’de yaptıkları açıklama ile BlackBerry PlayBook tabletini Sprint 4G şebekesiyle piyasaya sürmeyi planladıklarını duyurdu. Yeni 4G modelinin yaz aylarında Sprint mağazalarında satışa sunulması bekleniyor.

4G'li tablet bilgisayar

4G'li tablet bilgisayar

BlackBerry 4G PlayBook, geniş alanda kablosuz internet bağlantısı ve 3G’den on kat daha hızlı yükleme hızı sunan ilk Sprint 4G özelliğine sahip BlackBerry PlayBook modeli olacak. BlackBerry 4G PlayBook kolay tanışabilir olması, ultra ince tasarımı, kusursuz web tarayıcısı, çok fonksiyonlu yapısı, HD multimedyası ve üstün güvenlik özellikleri ile profesyonel bir tablet. BlackBerry 4G PlayBook aynı zamanda Sprint 4G şebekesi ile birlikte uygulama geliştiricilerine ve kullanıcılarına mobil servis alanında devrim yaratacak yüksek performanslı platformlar sunuyor.

Research In Motion Başkan ve Co-CEO’su Mike Lazaridis gelişmelerle ilgili olarak “RIM, tablet pazarının çok fonksiyonlu profesyonel tablet ihtiyacından yola çıkarak BlackBerry PlayBook’u birinci sınıf performans sergileyebilmesi için çift işlemcili ve çok fonksiyonlu OS kullanarak tasarladı. Sprint ile birlikte 4G hızında ve performansında müşterilerimize eşsiz mobil deneyimi sunacağız” dedi. Sprint Şebeke Operasyonları ve Toptan Satış Başkanı Steve Elfman ise konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “BlackBerry 4G PlayBook’u kurumsal müşterilerimize ve Sprint’e güvenen kullanıcılara sunmanın büyük heyecanı içindeyiz. BlackBerry PlayBook, Sprint’in RIM ile olan güçlü ortaklığının en güzel örneği. Sprint ile birlikte BlackBerry 4G PlayBook’un 2011 yılının en çok beklenen tableti olacağından en ufak bir şüphem yok.”

BlackBerry 4G PlayBook, Wi-Fi özelliğinin yanı sıra 1GHz çift çekirdek işlemcisi, 1 GB RAM’i ile BlackBerry Tablet OS özelliklerine sahip. Adobe Flash Player 10.1, Adobe Mobile AIR ve HTML-5 desteğiyle kullanıcıların her türlü siteden, oyundan, medyadan ve her türlü internet zenginliğinden yararlanabileceği BlackBerry PlayBook, 4G hızında kusursuz Hi-Fi web deneyimi de sunuyor.

Sprint 4G şu anda ABD’nin Atlanta, San Francisco, Boston, Chicago, Dallas, Los Angeles ve New York kentleri dahil olmak üzere toplam 71 pazarda bulunuyor. 4G’yi ilk kez 2008’in Eylül ayında Baltimore’da sunan Sprint, 4G servisini ülke çapında tüm kurumsal müşterilerine ve kullanıcılarına ulaştırmak için çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Share