Android USB-C Telefonlara Geliyor

Apple ve Google’ın yeni dizüstü bilgisayarlarda kullanımı uygun olan USB-C kullanımın artık Android telefonlarda USB-C kullanıma uygun olabilecek.

Apple ve Google’ın yeni dizüstü bilgisayarlarda kullanımı uygun olan USB-C kullanımın artık Anroid telefonlarda USB-C kullanıma uygun olabilecek. Pazartesi günü gerçekleşen yeni MacBook lansmanıyla birlikte adı daha fazla duyulmaya başlanan USB-C bağlantı birimi bu haftaya damgasını vurdu.Google’a göre, USB-C’nin sonrak durağı Android telefonlar olacak. Tartışmalar, Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarında tüm bağlantılar için tek bir USB-C kapısına yer vermesine odaklandı.

apple-macbook-usb-c

Google’ın hafta ortasında duyurusunu yaptığı yeni Cromebook Pixel bilgisayarınında da USB-C’ye yer verdiğinin ortaya çıkması, yeni birimi daha da popüler yaptı. Sırada Android var. Alınan  son haberlere göre ise iki devin tercih ettiği teknolojinin mobil dünyaya da adım atmaya hazırlandığı yönünde.Google USB-C’yi Android telefonlara taşımayı planlıyor. Bu konuda şirket içinde açıklamalarda geliyor. Google ürün yöneticisi Adam Rodriguez, yeni bağlantı biriminin daha fazla Chrome OS cihazda ve ileride Android akıllı telefonlarda kullanımı için çalışıldığını açıkladı.

 

Share