Dünyanın en hızlı microSD kartı

Western Digital’den dünyanın en hızlı microSD kartı: 256GB SanDisk Extreme microSDXC
sandisk-sd-kart

Western Digital yaptığı açıklamada, sınıfında dünyanın en hızlı microSD kartı olan yeni 256GB SanDisk Extreme microSDXC UHS-I kartın da içerisinde olduğu yeni 256 GB microSD kartlarını duyurdu.

Yeni kartlar arasında genel tüketiciler için optimize edilmiş ilk 256GB kartın Premium Edition sürümü olan 256GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I kart da yer alıyor. Bu yeni ürünler; akıllı telefon, insansız hava aracı ve aksiyon kameralar ile depolama alanının dolmasından endişe duyulmadan profesyonel seviyede video ve fotoğraf çekimini mümkün kılan hız ve kapasiteyi bir parmak tırnağı boyutundaki karta sığdırıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Western Digital’ın SanDisk Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dinesh Bahal, “microSD kartlarımız artık birçok tüketici cihazının merkezinde yer alıyor. Sadece dünyanın en hızlı microSD kartını duyurarak çıtayı yükseltmiş olmaktan dolayı değil aynı zamanda tüketicilere hayatı tam anlamı ile kayda alabilecekleri esnekliği getiren 256GB microSD kart ailesini sunuyoruz” dedi.

Fotoğraf çekimi, 4K UHD veya Full HD video kaydı ya da yüksek kalitede müzik dosyalarını depolamada, yeni 256GB kartları, tüketicilere depolama alanlarından endişe duymadan devasa boyutta içeriğe sahip olma özgürlüğünü sunuyor.

Kapasite ve performansın üstün birlikteliği

256GB SanDisk Extreme microSDXC UHS-I kart, 100MB/s’ye varan benzersiz bir hız sunarak kullanıcılara büyük dosyalarının transferinde zaman kazandırırken aynı zamanda hızlı fotoğraf çekimi için 90MB/s’ye varan yazma hızı sunuyor. Kullanıcıların yaklaşık 14 saatlik bir 4K UHD videoyu üzerine kaydedebildiği 256GB kart; yüksek performanslı insansız hava araçları, aksiyon kameraları ve 4K uyumlu akıllı telefonlar için ideal bir kart olarak öne çıkıyor.

256GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I kart Premium Edition, cihazlarındaki depolama alanlarının dolmasından endişe duymak istemeyen Android tabanlı akıllı telefon ve tablet kullanıcıları için ideal bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Bu yeni kart, 24 saatten daha uzun Full HD video depolayabiliyor ve 95MB/s’ye varan hızda transfer imkânı sunuyor. Bu hız ile kullanıcılar, yaklaşık 1.200 fotoğrafı sadece bir dakika içerisinde hızla transfer edebiliyor.

Zorlu koşullarda çalışabilecek şekilde geliştirilen yeni SanDisk microSD kartlar suya, sıcaklığa, şoka ve X-ışınına karşı dayanıklı olup Android için geliştirilen SanDisk Memory Zone uygulamasıyla da uyumlu. Böylece kullanıcılar, içerikleri kolaylıkla cihazlarına yedekleyebiliyor ve bu içerikleri yönetebiliyor. Uygulama Google Play Mağazası üzerinden ücretsiz indirilebiliyor.

Bellek kartında inovasyonun mirası

Yeni kartlar, SanDisk’in en ileri mobil bellek çözüm portföyüne dahil olan en son yenilikler. 128GB ve 200GB microSDXC ile 512GB SDXC yüksek kapasiteli kartları üreten ilk şirket olan SanDisk, tüketicilerin değişen depolama ihtiyaçlarını karşılayan teknolojinin öncülüğünü yapmaya devam ediyor.

Fiyat ve bulunabilirlik

256GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I kart Premium Edition, 2016 yılının Ağustos ayında dünya genelinde satışa sunulacak olup tavsiye edilen satış fiyatı 149,99 dolar. 256GB SanDisk Extreme microSDXC UHS-I kart ise 2016 yılının 4. çeyreğinde dünya genelinde satılacak olup tavsiye edilen satış fiyatı 199,99 dolar.

Share