işte beklenen Apple Watch!

Hem Türkiye hem de Amerika’dan canlı olarak aktardığımız Apple etkinliği oldukça hareketli geçti. Apple akıllı saati Apple Watch’u tanıtarak büyük beğeni topladı.

apple-watch-2

Çok uzun süredir herkesin merakla beklediği Apple Spring Forward, bekleyenlerini hayal kırıklığına uğratmadı. Teknoloji devi Apple, Apple Watch’u tanıtarak beklenilene oranla birçok yeni ve önemli özelliği teknolojiseverler ile buluşturdu. İlk olarak Apple Watch Sport, Apple Watch ve Apple Watch Edition modelleri görücüye çıkaran Apple, bu üç akıllı saatini 3 farklı malzeme ile piyasaya sunuyor. Apple’ın akıllı saati Apple Watch ile oldukça iddialı olduğu tüm etkinlik boyunca izleyenlere hissettirilirken “Şimdiye kadar ürettiğimiz en kişisel cihaz” olarak lanse edilen Apple Watch, hem tasarımı hem de yapabildikleri ile büyük beğeni topladı. Apple Watch’un ilk ve en çok vurgulanan özelliklerinden biri olan iPhone’unuza gelecek çağrıları iPhone’u cebinizden çıkarmadan dâhili hoparlörü ve mikrofonuyla Apple Watch ile cevap verebiliyor olmanız. Bu özelliğin yanında teknolojiseverlerin en çok dikkatini çekem bie diğer özellikte Apple’ın en gözde servislerinden biri olan “Hey Siri” diyerek iPhone’daki normal Siri’yi Apple Watch’da da kullanabiliyor olmanız.

apple-watch-1

Gelen çağrıya cevap vermekten mesaj ve diğer mesajlaşma uygulamalarını da yönetebileceğiniz Apple Watch, başka hiçbir araca ihtiyaş duymadan kendi uygulaması sayesinde tüm e-posta detayını da okuma desteği de sunuyor. Tüm bu beğeni kazanan özelliklerinin yanında müzik, harita, workout, stopwatch, kamera gibi uygulamalarıyla da desteklenen Apple Watch, iPhone üzerinden fotoğraf çekme özelliğine de sahip.

Giyilebilir teknolojiler konusundaki en büyük handikap olarak sayılan konulardan biri olan uygulama tarafında da Ayrıca AppStore’da Nike+ Running, Shazam, Ebay, Evernote, Twitter ve Instagram gibi uygulamaları bulunduran Apple Watch ilerleyen zamanda bir çok popüler uygulamayı bünyesinde bulunduracağa benziyor.

Uygulama konusunda Apple Watch’da parlayan bir yıldız ise SPG uygulaması oldu. Artık Apple Watch’unuzu oteldeki oda kartı olarak kullanabilecek ve kapı kartı olmaksızın odanıza giriş yapabileceksiniz. 10 Nisan’da ön satışa çıkacak ve 24 Nisan’da da Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Birleşik Krallık ve tabi ki Amerika’da satışa çıkacak olan Apple Watch, 18 saatlik oldukça iddialı. Apple Watch’ların fiyatları ise şu şekilde sıralanıyor;

apple_watch_saatleri

 • Apple Watch Sport 38mm Kasa ve Plastik Kordon: 349 Dolar
 • Apple Watch Sport 42mm Kasa ve Plastik Kordon: 399 Dolar
 • Apple Watch 38mm Paslanmaz Çelik Kasa ve Plastik Kordon: 549 Dolar
 • Apple Watch 42mm Paslanmaz Çelik Kasa ve Plastik Kordon: 599 Dolar
 • Apple Watch 38mm Paslanmaz Çelik Kasa ve Deri Kordon: 649 Dolar
 • Apple Watch 42mm Paslanmaz Çelik Kasa ve Deri Kordon: 699 Dolar
 • Apple Watch 38mm Paslanmaz Çelik Kasa ve Metal Kordon: 649 Dolar – 949 Dolar
 • Apple Watch 42mm Paslanmaz Çelik Kasa ve Metal Kordon: 699 Doalr – 999 Dolar
 • Apple Watch Edition 38mm 18K Altın Kasa ve Plastik Kordon: 10.000 Dolar
 • Apple Watch Edition 42mm 18K Altın Kasa ve Plastik Kordon: 12.000 Dolar
 • Apple Watch Edition 38mm 18K Altın Kasa ve Deri Kordon: 15.000 Dolar
 • Apple Watch Edition 42mm 18K Altın Kasa ve Deri Kordon: 17.000 Dolar
Share