Selfie çubukları yasaklanıyor!

Kişinin kendi kendine fotoğraf çekmesine yardımcı olan selfie çubuklarına konan yasaklar genişliyor. Disney de eğlence parklarında bu ürünlerin kullanımını yasaklıyor.

selfie-cubugu-yasaklaniyor
Dünyanın dört bir yanında eğlence parkları bulunan Disney, selfie yani özçekim çubuklarının bu parklardaki kullanımını yasaklama kararı aldı. İlk uygulama ABD’nin California eyaletinde bulunan Disney World’de başladı. Buna göre ziyaretçiler ya girişte bu çubukları teslim edecekler ya da otoparktaki araçlarında bırakacaklar.

Yani çantada olsa dahi yanlarında bu çubuklarla parklara giremeyecekler. Getirilen yasağın 1 Temmuz’dan itibaren Disney’in Hong Kong ve Paris’teki eğlence parklarında da uygulanacağı açıklandı.

Üzerlerine telefon ya da aksiyon kamerası takılabilen selfie çubukları son yılların popüler trendi haline geldi. Kişilerin kendi fotoğraflarını çekmelerine imkan tanıyan bu aksesuarların kullanımına dünya çapında birçok müze, restoran ve benzeri yerlerde yasak getirildi. Yasakların temel sebebi bu çubukların o mekanda bulunan eserlere ve insanlara zarar verme ihtimali olarak gösteriliyor.

Share