Western Digital ve SanDisk güçlerini birleştiriyor

SanDisk, Hızlı Flash Bellek Teknolojisini,
WD’nin Dünyanın En İnce 2,5 inç Katı Hal Hibrit Disklerine Getiriyor.

WD ve Sandisk hibrit depolama cihazlarını birlikte üretmek için karar aldı

WD ve Sandisk hibrit depolama cihazlarını birlikte üretmek için karar aldı

Western Digital (NASDAQ: WDC) şirketi olan WD® ile flash bellek depolama çözümlerinde lider olan SanDisk (NASDAQ: SNDK) yaptıkları açıklamada, SanDisk’in sınıfının en iyisi flash bellek depolama teknolojisi ile WD’nin sınıfının en iyisi hard disk teknolojisini bir araya getiren, “hibrit depolama cihazları” üretmek amacıyla işbirliği yapacaklarını duyurdu.

SanDisk, Dünyanın en ince 2,5 inçlik SSHD çözümü olan WD Black™’nin katı hal hibrit disk (SSHD) için bir SanDisk İSSD™ temin edecek. Bu üründe WD’nin tescilli hibrit teknolojisi ve endüstri standardı SATA IO teknolojisi kullanılacak. SanDisk İSSD ise bu SSHD’ye performans, düşük güç tüketimi, maliyet, güvenilirlik ve kompakt form faktörü arasında sağladığı zarif bir denge getirecek. Bu yeni SSHD, tüketicilerin büyüyen dijital içerik ihtiyaçları için geniş bir depolama alanı ile birlikte flash destekli yüksek hız, yüksek veri aktarım hızı ve kısa tepki süresi sunacak ve bütün bunları ultra-ince bir form içinde gerçekleştirecek.

“SanDisk’in bu yeni ve heyecan verici hibrit ürünlerde WD ile işbirliği yapmasından son derece memnunum” diyen SanDisk Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Müşteri Depolama Çözümleri Genel Müdürü Kevin Conley, sözlerine şöyle devam ediyor: “SanDisk’in flash bellek konusundaki benzersiz uzmanlığını ve teknolojisini, WD’nin hard disk know-how’ı ile birleştiren WD Black SSHD’ler, göz alıcı bir hard disk kapasitesini, sadece flash bellek çözümlerinde görebileceğiniz bir performans düzeyi ile bir arada sunuyor.”
“WD, SanDisk ile birlikte çalışarak, her iki teknolojinin de en iyi yönlerini bir araya getirme vizyonunu gerçekleştirmiş oldu” diyen WD Müşteri Programlama Başkan Yardımcısı Matt Rutledge, sözlerine şöyle devam ediyor: “WD’nin SSHD’leri, SSHD/flash depolama devrimini sürdürmede önemli bir başarıyı temsil etmektedir.”

WD Black Katı Hal Hibrit Diskler (SSHD) Hakkında
WD Black SSHD’ler, SanDisk’in kısa tepki süreli akıllı flash bellek teknolojisini WD’nin yüksek kapasiteli hard diskleri ile birleştiren bir hibrit teknoloji kullanmaktadır. Bu güçlü kombinasyon, hem yüksek kapasite, hem de geleneksel hard disklerden daha yüksek bir performans sağlamakta ve yüksek hız, anında açılma ve uygulamaların daha hızlı başlaması gibi özellikleri sayesinde bilgisayar kullanıcısının deneyimini iyileştirmektedir.
Cihaz boyutu, her zaman daha ince cihazlar tasarlamak isteyen PC üreticileri için en önemli konulardan biri olmuştur. WD Black SSHD’ler de piyasadaki en ince notebook’larda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 500 GB’lık bir depolama alanı sunarken, (yaklaşık 9.5mm kalınlığındaki) mevcut standart notebook hard disklerinden yüzde 50 daha az yer kaplamaktadır. Katı hal hibrit diskin bu küçük formu, dünyanın en küçük ve en ileri yarı iletken üretim yöntemi olan 19 nanometre (nm) işlem teknolojisini kullanan SanDisk İSSD’nin son derece ince form faktörü ile tamamlanıyor. WD Black 5mm SSHD’ler OEM’lere sevk edilmektedir. WD ayrıca OEM’lere taşınabilir cihazlarda kullanılmak üzere ultra ince 7mm ve 9.5mm SSHD’ler de sevk edilmektedir.

WD Hakkında
Bir Western Digital firması olan WD uzun zamandır yenilikler yapan bir depolama endüstrisi lideridir. Depolama teknolojisinde tempoyu belirleyen bir firma olarak güvenilir ve yüksek performanslı sabit disk sürücüleri ve katı hal sürücüleri üretir. Bu sürücüler OEM’ler ve bütünleyiciler tarafından masa üstü ve taşınabilir bilgisayarlarda, kurumsal bilgisayar sistemlerinde, gömülü sistemlerde ve tüketici elektroniği uygulamalarında, ayrıca firmanın kendi depolama ürünlerinin temininde kullanılır. WD’nin önde gelen depolama aygıtları ve sistemleri, ağ ürünleri, medya oynatıcıları ve yazılım çözümleri sayesinde tüm dünyadaki insanlar kendi içeriklerini çeşitli aygıtlara kaydedebilir, burada saklayabilir, koruyabilir, paylaşabilir ve bunlarla deneyim yaşayabilir. WD 1970 yılında kurulmuş olup merkezi Irvine, California’dadır. Detaylı bilgi için lütfen firmanın internet sitesini ziyaret edin www.wd.com
Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC), Irvine, Calif. insanların dijital içerikleri oluşturmasını, yönetmesini, bunlarla deneyim yaşamasını ve bunları korumasını sağlayan ürün ve hizmetlerin dünya çapındaki tedarikçisidir. Buna bağlı firmalar WD, HGST ve G-Technology markaları altında depolama aygıtları, ağ ekipmanı ve ev sineması ürünleri tasarlar ve üretir. Firmanın internet sitesinin (www.westerndigital.com) Yatırımcı bölümünü ziyaret ederek çeşitli mali bilgilere ve yatırımcı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

SanDisk Hakkında
SanDisk Corporation (NASDAQ: SNDK), araştırma ve geliştirmeden ve ürün tasarımı ve imalatından, ticari ve perakende kanalları için markalaşma ve dağıtıma kadar, flash bellek depolama çözümlerinde global bir liderdir. 1988 yılından beri SanDisk’in flash bellek ve depolama sistemi teknolojilerindeki yenilikleri müşterilere yeni ve dönüştürücü dijital deneyimler sağlamıştır. SanDisk’in geniş ürün yelpazesi, akıllı telefonlarda, tabletlerde, dijital fotoğraf makinelerinde ve kameralarda, dijital medya oynatıcılarda ve diğer tüketici elektronik cihazlarında kullanılan flash bellek kartlarını ve gömülü çözümlerin yanı sıra, USB flash diskleri ve bilgisayar piyasasına hitap eden katı hal diskleri (SSD) içermektedir. SanDisk’in ürünleri dünyanın dört bir yanındaki tüketiciler ve kurumsal müşteriler tarafından kullanılmaktadır
SanDisk, merkezi Silikon Vadisi’nde bulunan, S&P 500 ve Fortune 500 listelerinde yer alan, satışlarının yarıdan fazlası Amerika’nın dışında gerçekleşen bir şirkettir. Daha fazla bilgi için www.sandisk.com adresini ziyaret ediniz.

Share