Samsung Beckham ile anlaştı

Samsung ve Beckham, Londra 2012 Olimpiyat Oyunları için kolları sıvadı.
Samsung; Londra 2012 Olimpiyat Oyunları için David Beckham ile özel bir anlaşma imzaladı. David Beckham, marka elçiliğine, yapılacak çalışmalar ile hızlı bir şekilde başlayacak ve Londra 2012 Olimpiyatları’nda Samsung’un Olimpiyat Global Ortaklığı çalışmalarında farkındalık yaratmak için ana rolü üstlenecek. Söz konusu iş birliği, David Beckham’ın Samsung’un 2012 pazarlama iletişimi çalışmaları kapsamında, reklam, halkla ilişkiler gibi çeşitli çalışmalarda yer alması ile başlayacak.

Anlaşma ile ilgili olarak David Beckham; “Benim doğduğum yer olan Londra’ya Olimpik Oyunlar’ı getiren bir ekibin parçası olduğum için gurur duyuyorum. Dünya çapında saygın ve bilinen bir marka olan Samsung ile birlikte, Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’nı daha da fazla insanın bu büyük etkinlikten zevk alması ve çok daha fazla insan ile bu heyecanı paylaşabilmesini sağlamak için birlikte çalışacağız.” dedi.

Samsung Beckham ile anlaştı

Samsung Beckham ile anlaştı

Resmi imza töreni sırasında Samsung’un Spor Pazarlama Başkan Yardımcısı & Müdürü Gyehyun Kwon, Samsung ve David Beckham’ın daha fazla insanı ve genci spor yapmaya yönlendirmek için bir dizi ortak değere sahip olduklarını ve bu ortak değerlerin David Beckham ile işbirliği yapılmasının en önemli nedeni olduğunu belirtti. Kwon sözlerine şöyle devam etti; “Spor insanlara ulaşmak ve insanları bir araya getirmek için eşsiz bir güç. Samsung’un 2012 pazarlama faaliyetlerinin başında gençler ile güçlü bir bağ kurmak var. Beckham ise dünyanın çeşitli yerlerinde gençlere yardım etmek ve hayatlarından zevk almaları için birçok girişimde bulundu. Bu nedenle, bizim Olimpik Oyun izleyici kitlesini genişletme ve dünyanın önde gelen akıllı mobil teknoloji kullanımı sayesinde bu deneyimi yaygınlaştırma amacımızı destekleyecek doğru isim. David Beckham Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’nın profilini yükseltmeye yardımcı olacak ve birçok kişiyi oyunları izlemek ya da katılmak için çekecek, dünya çapında ünlü ve spor dünyası için ikon olarak tanımlanacabilecek bir isim. Bizler bu yeni iş birliği için iş ortaklarımız, tüketiciler ve Olimpiyat Oyunları fan’ları adına çok heyecanlıyız. Londra 2012 süresince ve 2012 yılı sonuna kadar gerçekleştireceğimiz çalışmalar için şimdiden sabırsızlanıyoruz.”

David Beckham’ın Londra’da kurulacak Olimpiyat Park’ına sadece bir durak ötede olan Leytonstone’da doğmuş ve küçük bir erkek çocukken sokaklarında top koşturmuş olması, Londra 2012 oyunlarımarka elçiliği için onu alternatifsiz bir hale getirdi.

Share