Facebook’ta kırmızı alarm!

Facebook’un mavi şablonunu farklı renklere dönüştürebildiğini iddia eden bir uygulama, kullanıcıları tek tıkla tuzağına düşürüyor.

Facebook’un kuruluşundan bu yana mavi renkli logosu olduğu ve sayfasının tasarımının da bu renk ile uyumlu olduğu biliniyor. Ancak bu renkten sıkılanları hedef alan zararlı yazılımlar da yok değil.

facebook-kirmizi

Hürriyet’te yer alan habere göre kırmızı, sarı ve yeşil gibi farklı Facebook temalarını kullanıcılara sunduğunu vaadeden Facebook Color isimli sahte bir yazılım, kullanıcılar arasında hızla yayılmaya başladı.

Ancak baştan uyaralım ki böyle bir şey söz konusu değil. Facebook’un temasını değiştirmeyen söz konusu uygulama, aslında ne olduğu belli olmayan ve virüslü olduğu şüphe götürmeyen zararlı bir yazılım. Eğer siz de kazara bu uygulamayı Facebook’a yüklediyseniz Ayarlar’a girip Uygulamalar kısmından Facebook Change Color uygulamasını bulup bu listeden uygulamayı kaldırmanız gerekiyor.

FACEBOOK’UN RENGİNİ DEĞİŞTİRMEK MÜMKÜN MÜ

Facebook mavisini kırmızı, sarı veya yeşil yapabilmek mümkün. Bunun için Chrome tarayıcı kullanıyor olmanız ve Chrome’a Color My Facebook eklentisini kurmanız gerekiyor. Bu sayede Facebook’u çok daha farklı renklerle kullanabiliyorsunuz.

Kaynak:Gerçek Gündem

Share