Gmail posta kutunuz dolarsa

Gmail’in sunduğu depolama alanını bitirmek çok zor. Peki ama olur da biterse ne olur?

Google’ın ücretsiz e-posta hizmeti Gmail’in boş alanı her gün artıyor ve şirket Gmail’in ‘çok fazla boş alana’ sahip olduğunu iddia ediyor. Ancak Gmail’deki boş alan bittiğinde ne olduğunu merak eden bir şirket ise bunu öğrenmek için işe koyuldu.
Google Apps, Twitter ve Facebook gibi sitelerdeki verilerinizi yedekleme hizmeti sunan Backupify adındaki şirket, bir çalışanını Gmail hesabındaki alanını tüketmesi için görevlendirdi. E-posta hesabında neredeyse bir milyon e-posta depolayan çalışan, boş alan dolmadan önce Gmail’den bu konuda bazı bilgi mesajları aldı.

Gmail'i tıka basa dolarsa.

Gmail'i tıka basa dolarsa.

Yapılan teste göre Gmail’deki boş alanınız bittiğinde olan şu: Oturum açtığınızda “Gmail hesabınızdaki alanınız doldu. Bazı öğeleri silene kadar e-posta alamayacak ve gönderemeyeceksiniz” şeklinde bir mesaj alıyorsunuz ve e-postalarınızı azaltmakta yardımcı olacak destek sayfasına yönlendiriliyorsunuz.
Gmail’deki boş alanınızın bitmesi bir çok kullanıcı için oldukça zor, ancak bittiğinde bunun da bir çözümü var. Boş alanınız kalmadığında Google’dan ek alan satın almanız mümkün.

Share