Google Chrome’da arka planda müzik çalacak!

Chrome’un Android uygulaması, artık arka planda müzik ve video oynatmaya devam edecek.
chrome

Google’ın mobil işletim sistemi platformu Android üzerindeki Chrome uygulaması yeni bir güncellemeyle artık arka planda müzik ve video oynatmayı sürdürecek. Geçtiğimiz Çarşamba günü kullanıma sunulan Versiyon 54’ün arka planda medya oynatımını desteklemesi sayesinde kullanıcılar Chrome’dan ayrılsalar da arka planda çalan müziği dinlemeye devam edebilecekler.

Bu güncellemeyle birlikte kullanıcılar, home tuşuna basıp başka bir göreve geçtiklerinde de yine arkadaki ses oynatılmaya devam edecek. Arka plandaki oynatımı durdurmak için ise aşağı kaydırıp duraklata basmak ya da sekmeyi ortadan kaldırmak gerekecek.

Bununla birlikte sekmeler arası geçiş de artık göze daha az yorucu gelecek bir biçimde gerçekleşecek. Chrome aslında uzun bir süredir web sitelerinin kendi sekme renklerini değiştirmelerine olanak tanıyordu, ama şimdi sekme değiştiricisine bastığınızda sekmeler arasında standart bir renk görülecek.

Google yeni güncellemeyle birlikte Chrome’un başlangıç sayfasında da bazı düzenlemeler yaptı. Buna göre kullanıcılar yine Google arama çubuğunu ve en sık ziyaret edilen siteleri görecekler fakat biraz daha aşağıya kaydırdıklarında daha fazlasını da karşılarında bulacaklar. Tıpkı Google Now’da olduğu gibi, kullanıcılar bu sayfada artık tarayıcı geçmişlerine dayanarak oluşturulan, önerilen makalelerden oluşan bir koleksiyonu da görecekler. İlgilenmedikleri makaleleri ise tek bir hareketle kaldırabilecekler.

Share