Türk hacker’lar iş başında

Türk hacker’lar iş başında…

Dev güvenlik şirketinin web sitesini hack’leyen Türk hacker’lar, bakın siteyi ne hale getirdi.
Türk hacker’lar iş başındaBir güvenlik yazılımı şirketinin sitesi hack’lendiği zaman, bu şirketin bizi nasıl korumayı başaracağı şüpheli hale gelebiliyor. Geçtiğimiz Perşembe ise güvenlik şirketi Secunia’nın web sitesini ziyaret eden kullanıcılar, Türk hacker’lar tarafından yerleştirilmiş ilginç bir mesajla karşılaştılar.

Türk hacker'lar iş başında

Türk hacker'lar iş başında

‘TurkGuvenligi’ adlı bir grup tarafından hack’lenen sitede ‘İsimsiz Kahramanlar Sunar’ adlı başlık ve sayfanın ortasında yer alan ‘Gel Babana’ yazıları dikkat çekti.

Secunia blog’una göre site 70 dakika içinde eski haline getirildi. TurkGuvenligi, sitenin kayıt bilgilerini registrar sağlayıcısı DirectNIC içerisinden değiştirmeyi başarmış ve siteyi farklı bir IP’ye yönlendirmişti.

Sitenin TurkGuvenligi’nin kontrolüne geçtiği 70 dakikalık zaman içinde gönderilen e-postalar da TurkGuvenligi e-posta sunucularına iletildi.

Şirketin güvenlik yazılımının olaydan etkilenmediği bildiriliyor. Ancak bu haber, kullandığınız domain kayıt hizmetini tanımanın ne kadar önemli olduğunu bize gösteriyor.

Share