Boy uzatan gıdalar

Boy uzatan yiyecekler…

Çocuğunuzun uzun boylu olmasını sadece genetiğe bağlıyorsanız, yanılıyorsunuz.
Çocuğunuzun uzun boylu olmasının nedenini sadece genetiğe bağlıyorsanız, yanılıyorsunuz… Yapılan araştırmalara göre bazı besinler boy uzamasına önemli katkıda bulunuyor.

Boyu uzatan gıdalar

Boyu uzatan gıdalar

Uzun boylu olmanın sadece genetik nedenlere bağlanamayacağını son yıllarda sıkça dile getiren uzmanlar da, yeni neslin özellikle fiziksel gelişim konusunda çok şanslı olduğu düşüncesinde birleşiyor. Onlara göre genetik yatkınlık; bir çocuğun uzun boylu olma nedenlerinden sadece bir tanesi… sağlıklı beslenme, özel besin takviyeleri ve düzenli spor çocuğunuzun uzun boylu olmasının en büyük sebepleri!

Hangi yiyecekler boy uzatıyor?

Boy uzatmaya katkısı olan besinlerin başında tabii ki kalsiyum açısından zengin olan süt ürünleri geliyor. Eğer çocuğunuz süt içmeyi sevmiyorsa peynir, yoğurt ve aşırıya kaçmadan sütlü tatlılar ile bu açığı kapatabilirsiniz.

Süt ürünlerinin dışında; deniz ürünleri, tavuk, kurubaklagiller, badem, fındık, çam fıstığı gibi fosfor içeren yiyecekler de öneriliyor. Omega 3, Omega 6, Demir, Çinko, Bakır, Flor ve Vitamin takviyeleri de çocuğunuzun hem sağlıklı beslenmesi hem de daha uzun boylu olması için çok faydalı. Tüm bu vitamin ve mineralleri içeren tamamen bitkisel besin takviyeleri günümüzde çok büyük ilgi görüyor.

Çocuklar ve gençler için boy uzatan bitkisel takviye!

Eğer çocuğunuzun boyunun uzamasına engel olabilecek herhangi bir rahatsızlığı bulunmuyorsa, uzun boylu olmaması için hiçbir neden yok. Tek yapmanız gereken onun en kaliteli şekilde beslenmesini sağlamak. Çocuğunuzu basketbol, voleybol ve yüzme gibi sporlara da yöneltebilirsiniz.

Bu spor aktivitelerindeki yoğun sıçrama ve uzanma hareketleri çocuğunuzun fiziksel gelişimi üzerinde çok etkili olacaktır. Bu sporlardan birine bile düzenli olarak devam eden çocuğunuza yapacağınız ekstra besin takviyeleri, onun çok daha uzun boylu olmasını sağlayacaktır.

Share