Deneme kötü sonuçlandı, iPhone yüzünde patladı!

iPhone bataryasının orijinal olup olmadığını anlamak için ısıran adamın iPhone, ağzında patladı.

Çin’deki bir elektronik mağazasındaki müşteri, kullanılmış pilleri incelemek istedi. Çünkü daha ucuz oldukları için orijinal piller yerine ikinci el satıcılarda taklit piller kullanılabiliyor.
Ancak adam üzerine bataryanın orijinalliğini test etmek isterken telefon ağzında patladı. Adam, gerçek olup olmadığını kontrol etmek için ısırdığında, ‘sahte’ pile sahip iPhone, adamın ağzında patladı. Korkunç an ise kameralara yansıdı. Müşteri, Çin’de bir ikinci el pazarında iPhone pilini incelenmek istedi ancak bunu test etmek için cihazı ağzına koydu. Bazı akıllı telefonlarda bulunan lityum pillerin orijinal olup olmadığını kullanıcılar dışarıdan anlayamaz. Bu sadece teknisyenler tarafından cihazın kapağı açıldığında anlaşılabilir.

İkinci el telefon satıcıları, daha ucuz oldukları içi orijinal piller yerine taklitlerini kullanıyor.

Müşteri ise gerçek ya da sahte olup olmadığını anlamak için ısırmayı tercih etmiş. Kısa klip, pilin dişlerinin arasına yerleştirildiğini ve cihazın ağızda alev aldığını gösteriyor.
Müşteri, cihaz alev aldıktan sonra onu önüne atıyor ve mağazadaki diğerleri şok içinde geriye doğru gidiyor. Raporlara göre, cihazın yakınında en az beş kişinin olmasına rağmen, bu acayip kazada kimse yaralanmadı. Akünün patlamasına neden olan şey hala net değil. iPhone’un hangi model olduğu da belli değil.

 

Share