Google Glass’ı unutturacak gözlük

ABD’li teknoloji firması Atheer Labs, giyilebilir teknoloji alanında büyük atılımlara sahne olması beklenen 2014 için çok iddialı bir ürün geliştiriyor. Atheer One adı verilen gözlük, artırılmış gerçeklik özelliğiyle Google Glass’ı unutturabilir.

Google Glass'ı unutturacak gözlük

Google Glass’ı unutturacak gözlük

Gözlerinizin önünde yarı şeffaf bir bilgisayar ekranı yerleştiren Google Glass, 2013’te karşısında güçlü rakipler bulmuştu. Ancak California merkezli Atheer Labs’in geliştirdiği Atheer One, artırılmış gerçeklik rekabetinde Google Glass’ın karşılaştığı en ciddi rakip olabilir.

Giyilebilir ürünler için 3D platform oluşturmayı amaç edinen Atheer Labs’in 2014 sonunda piyasaya sürmeyi planladığı Atheer One, üç boyutlu görüntüde akla gelebilecek her türlü dijital içeriği kullanıcıya sunuyor.

Android tabanlı akıllı gözlük, 1 milyondan fazla uygulamayı kullanabilirken, bir bilgisayar tarayıcısından videoya, oyundan görüntülü sohbete kadar her türlü dijital içeriği kullanmanızı ve elinizle içerikle etkileşim kurmanızı sağlıyor.

Bir PC, akıllı telefon ve konsol özelliklerini bir araya getiren Atheer Labs, eşzamanlı olarak birden fazla kişi tarafından kullanılabiliyor. Atheer One, iki veya daha fazla kişinin video izlemesine, oyun oynamasına veya spor yapmasına izin veriyor.

Artırılmış gerçekliği fiziksel dünyaya entegre eden Atheer Labs, gözlüğü için oldukça etkileyici bir video hazırladı. Videoda, çocuklar yemek masasını 3D Amiral Battı platformuna çevirirken, iki yetişkin paylaştıkları görüntüde ev dekorasyonu üzerinde tartışıyor.

65 derecelik görüş açısı sunan Atheer One, değiştirilebilir lenslere sahip. İki 8 MP kamerası bulunan gözlük, derinlik sensörü taşıyor ve telefon bağlantı kablosu bulunuyor. Donanımın ağırlığı ise sadece 75 gram.

Atheer One’ın 2014 sonu ön siparişlerini 350 dolardan açan Atheer One, yılın ilk aylarında teslim edilecek geliştirici kitini ise 850 dolardan satıyor.
Kaynak:ntvmsnbc

Share