Ofis saatleri dışında e-mail gönderme yasağı

Mesai saatleri bitse de sizi rahat bırakmayan bir patronunuz mu var? Öyleyse bu haber sizin için!
mail

Mobil teknolojilerin giderek gelişmesiyle birlikte özellikle akıllı telefonlar üzerinde kullanıcılar sürekli bir biçimde kendilerine gelen mesajları, e-postaları kontrol ediyor ve her daim ulaşılabilir olmanın bazı dezavantajlarını da ister istemez deneyimlemiş oluyor. Fransa’daki yetkililerse, özellikle çalışanları mesai saatleri dışında bile sürekli meşgul edebilen bu duruma el atmaya karar verdi. Buna göre, yeni bir düzenlemeyle birlikte işle ilgili e-postaların ofis saatleri dışında gönderilmesine yasak getirilmesi planlanıyor.

Fransız hükümeti geçtiğimiz günlerde onaylanan bir yasa tasarısıyla bu yeni düzenlemenin yasalaşması yönünde önemli bir adım attı.

Fransa’daki sosyalist parti milletvekili Benoit Hamon konuyla ilgili BBC’ye yaptığı açıklamada “çalışanlar ofislerinden fiziksel olarak ayrıldıklarında bile işi bırakamıyor. Tıpkı bir köpek gibi bir tür elektronik tasmayla işe bağlı hale geliyorlar. Elektronik mesajlar bu çalışanlarda sonunda yıkıcı bir etki yapana dek bireylerin yaşamlarını kolonize ediyor.”

Share