Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Twitter’da

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Twitter’da.
Twitter hesabı alan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den sonra T.C. Cumhurbaşkanlığı’nın da Twitter hesabı oldu.

Cumhurbaşkanlığı Twitter'da

Cumhurbaşkanlığı Twitter'da

Mikro blog sitesi Twitter, ünlülerin ve siyasilerin halka iletişim kullandığı en büyük dijital platform olmaya devam ediyor. Dünyada birçok liderin yakından ilgilendiği Twitter ülkemizde de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ön ayak olmasıyla birlikte siyasiler arasında yaygınlaşmaya başladı.

Shiftdelete.net’in haberine göre Gül geçtiğimiz yıl tweetlerini bizzat kendisi attığı bir hesap açtığını duyurmuştu. Bunun üzerine birçok siyasi lider ve yönetici kendilerine ait Twitter hesaplarıyla dijital dünyada halka ilişkiler çalışmalarına başladı.

Cumhurbaşkanı Gül sosyal ağ hamlesini bir adım daha götürerek, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın kurumsal bir Twitter açılmasını sağladı.
Bizzat Gül tarafından duyurulan tccankaya adlı hesapta şimdilik hiçbir Tweet yok. Cumhurbaşkanı’nın açıklamasına göre bu hesap üzerinden Çankaya Köşkü’nün gündemini ve kurumsal iletişimi yürütülecek.

Abdullah Gül özel fikirlerini kendi hesabından aktarmaya devam ederken danışmanları ise kurumsal konuları Çankaya hesabı üzerinden duyuruacak.
Hesap bir gün içerisinde 3.326 kişi tarafından takip edilmeye başlandı.

Share