Uluslararası Bilgisayar ve Tüketici Elektroniği Fuarı açıldı

Uluslararası Bilgisayar ve Tüketici Elektroniği Fuarı törenle açıldı.

Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılış kurdelesini, Rönesans Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Göksel, Toshiba Türkiye Genel Müdürü Aytaç Biter ile birlikte kesti.

Göksel, açılışta yaptığı konuşmasında, aynı anda çok fazla yeniliği bir arada gördüğü için mutlu olduğunu belirterek, “Buyurun hep birlikte gezelim, görelim” dedi.

Toshiba Türkiye Genel Müdürü Aytaç Biter ise AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, fuarda yeni ürünleri kullanıcılara ilk elden tanıtma, ürünlere dokunabilmelerini ve en doğru bilgiyi ilk elden almalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

Biter, fuarda ilk defa sergilenen birçok yeni modelin olduğunu, özellikle güçlü grafikli oyun için uygun ürünlerin ilk defa sunulduğunu kaydederek, “Yine uzaktan kumanda yerine elle kontrol edilebilen cihazlarımız var. Gelişmiş ekran ve ses sistemi olan bilgisayarlarımız var. Görüntü kalitesi mevcut teknolojilere göre çok daha iyi olan televizyonlarımız var. Yine çok küçük boyutta neredeyse cep telefonu boyutunda Full HD kameralarımız var” dedi.

Uluslararası Bilgisayar ve Tüketici Elektroniği Fuarı, 19-22 Kasım tarihleri arasında Lütfi Kırdar Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerle buluşacak.

Share