Vestel 530 modelle IFA’da

Vestel, IFA Fuarı’nda elektronik ve beyaz eşyada 530 modelle tam anlamıyla çıkartma yaptı.
Vestel, Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenen Avrupa’nın en büyük elektronik fuarı IFA’ya bu yıl 530 farklı elektronik ve beyaz eşya modeliyle katılıyor. Vestel’in OLED TV, Music-On-Demand TV, DLNA TV ve Vestel Portal modelleri fuarın yıldız ürünleri arasında dikkat çekiyor.

Vestel, IFA Fuarı’nda elektronik ve beyaz eşyada 530 modelle tam anlamıyla çıkartma yaptı.

Vestel, IFA Fuarı’nda elektronik ve beyaz eşyada 530 modelle tam anlamıyla çıkartma yaptı.

Vestel Dış Ticaret Başkanı Turan Erdoğan, Vestel’in 2010’un ilk yarısında ulaştığı 974 milyon dolarlık ihracatla bir önceki yılın aynı dönemine göre %22 artış kaydettiğini ifade etti. Dış pazarlara satışların %70’inin elektronik ürünlerden sağlandığını belirten Erdoğan, ihracatta yıl sonu hedefinin 2,4 milyar dolar olduğunun altını çizdi.

Elektronikte CRT TV’lerden LCD’ye hızlı geçiş nedeniyle 2010’un ilk yarısında Vestel’in ana pazarı olan Avrupa’nın yanında Rusya, Ortadoğu, Afrika ve Hindistan’da da hızlı büyüdüğünü belirten Erdoğan, “Büyümenin önümüzdeki 5 yıl devam etmesini bekliyoruz. En hızlı gelişen pazarlarımızdan Kuzey Afrika’da ise satışlarımızı üçe katladık. Angola, Kongo, Benin, Fildişi Kıyısı ve Tanzanya’ya ilk defa LCD TV ihracatı gerçekleştirdik. 2010’un ikinci yarısında Nijerya, Etiyopya, Sudan ve Uganda gibi yeni pazarlarda LCD TV satışına başlamayı ve Hindistan’daki satışlarımızı artırmayı planlıyoruz” dedi.

Vestel’in 2010’un ilk yarısında Rusya’daki TV fabrikasını yeniden açarak LCD üretimine başladığını hatırlatan Erdoğan, “Yıllık 1 milyon adet üretim kapasitesine sahip fabrika sayesinde Rusya’nın yanı sıra Ukrayna, Beyaz Rusya, Baltık Cumhuriyetleri ve Türki Cumhuriyetlerde de satış yapmayı planlıyoruz. 2010’un ikinci altı ayında Japon müşterilerimiz için de üretim yapmaya başlayacağız” dedi. Vestel’in iki önemli Japon markasına yeniden LCD TV satışı yapmaya başladığını aktaran Erdoğan “2010’un ikinci yarısında ve 2011’de bu markalara Kuzey Avrupa’nın yanı sıra Doğu Avrupa, Afrika ve Avustralya gibi yeni pazarlar için de ihracat yapacağız” diye konuştu.
İskandinavya’nın popüler ve saygın ev elektroniği markası Finlux’u 2006 yılında bünyesine katan Vestel, IFA’da Finlux markalı ürünleri de tüketicilerle buluşturuyor. Turan Erdoğan, Vestel’in Finlux’le büyük atılım yaptığını ifade ederek “Bu markayla yaptığımız satışları 2010’un ilk yarısında bir önceki yıla göre %42 artırdık; bugün 18 ülkeye Finlux satıyoruz. Hedefimiz bu yıl 200 bin adet TV satmak” dedi.
2008’de Avrupa ve Rusya’nın en prestijli beyaz eşya markalarından Vestfrost’u satın alan Vestel, beyaz eşya standında Vestfrost markalı ürünlerinin de tanıtımını yapıyor. Erdoğan, Danimarka pazarında A sınıfı kategorisinde yer alan Vestfrost ile buzdolabı satışlarına 2009 yılında başladıklarını belirterek şunları söyledi:

“2010’un ilk yarısında buzdolabı model gamımızı genişleterek Danimarka pazarında payımızı yüzde 8’e çıkardık. Ayrıca Vestfrost markası ile tam boy vitroseramik fırın, ankastre vitroseramik ocak ve çamaşır makinesi satışına başladık. Finlandiya, Almanya, Çek Cumhuriyeti ve Malta’ya da Vestfrost markasını sunuyoruz. 2010’un ikinci yarısında Vestfrost markası ile yaptığımız satışları yüzde 10 artırmayı planlıyoruz.”
Vestel, IFA’ya 530 modellik dev ürün yelpazesi ile katılıyor
OLED TV
LED ailesinin son türü Organik LED (OLED), LCD teknolojisinden sonra yaygın olarak evlere girmesi beklenen bir görüntü teknolojisi. İncelik, hafiflik, parlak görüntü, düşük enerji tüketimi ve esneklik bu teknolojinin en büyük avantajları. Vestel, TV’lerde pazara giriş aşamasında olan bu ürünün 15 ve 20 inçlik modellerini fuarda sergiliyor.

Triple Tuner (3 tunerli) LCD TV
Triple Tuner LCD TV, içinde bulunan 3 TV tuneri sayesinde dijital uydu, karasal ve kablo yayınlarının tümünün, herhangi bir set-üstü kutu olmaksızın izlenebilmesini sağlıyor.

DLNA LCD TV
Bu LCD modeli, farklı firmalar tarafından üretilmiş cihazların ev içi ağlarında problemsiz kullanabilmesini sağlayan DLNA özelliği olan diğer elektronik ürünlere kablosuz bağlanarak bu ürünlerde kayıtlı film, müzik, resim dosyalarına TV’den erişme olanağı sağlıyor.

3D LCD TV
Vestel standında, spor, TV yayını, sinema filmi, oyun gibi değişik nitelikteki içeriklerin nasıl görüntülendiği Vestel’in 3 boyutlu alıcıları ile uygulamalı olarak gösteriliyor. Bu konsept altında, 2 boyutlu görüntüleri 3 boyutlu hale getiren bir teknoloji de sergileniyor.

Miniweb Uygulamalı HD Set Üstü Kutu
Miniweb, internet üzerinden yayınlanan videoların kolaylıkla seçilmesi ve izlenmesini sağlayan bir platform. Vestel, Miniweb ile yaptığı anlaşma sonucu bu platformu set-üstü kutularına entegre ederek kullanıcılara internet üzerinden sağlanan videoları izleme, sosyal arkadaşlık sitelerine bağlanma, arama yapma gibi olanaklar sunuyor.

Internet erişimli TV’ler (HBB TV, Yahoo TV, Android TV, Boxee TV, Vestel Portal) Vestel’in LCD televizyonlarına entegre ettiği internet altyapısı sayesinde video ve resim paylaşım sitelerine ve hava durumu, haber, finans gibi anlık bilgilere standart TV kumandası ile mümkün oluyor. Böylece her kullanıcının kolaylıkla kullanabileceği, istenildiği zaman açılıp kapatılabilecek bir interaktivite sağlanmış oluyor. Bu televizyonlar izleyiciye sistemin içindeki içeriği kişiselleştirerek kendine özel menü oluşturma imkânı da tanıyor.

HD+ Set Üstü Kutu
Almanya’daki özel TV kanalları RTL7, Vox, N24, Sat1 ve Pro7, prime time’da yayınladıkları popüler dizi, film ve programları HD formatında paralı yayınlamayı planlıyor. Bu yayınları seyretmek isteyen kullanıcıların HD+ onaylı ve logolu HD uydu alıcılarına sahip olması gerekiyor. Şu anda sadece birkaç markanın sahip olduğu ürünü Vestel, Mayıs ayından bu yana Almanya pazarında satıyor.

Canal+ Set Üstü Kutusu
Fransa’nın en büyük TV operatörü olan Canal+’nın uydudan yaptığı yayınları seyretmeyi sağlayan Vestel’in bu ürünü, Canal+’nın onayını ve logosunu taşıyor. Vestel’in bu set üstü ürününe sahip olanlar, Canal+’nın yayınladığı tüm futbol karşılaşmalarını ve vizyon filmlerini, sadece Fransa’da değil, birçok Fransız adasında ve Kuzey Afrika ülkelerinde Canal+’nın şifreli yayınından izleyebilecek.

Share