HTC One (M8) ile sınırları kendiniz belirleyin!

HTC One (M8)’in Türkiye lansmanını İstanbul Modern’de düzenlenen basın toplantısında gerçekleştirdi.

HTC Orta Avrupa ve Türkiye Genel Müdürü André Lönne, HTC Türkiye Ülke Müdürü Canan Taşar ve endüstriyel tasarımcı Erdem Akan’ın konuşmacı olduğu toplantıda, HTC One (M8) üstün özellikleriyle Türkiye’de ilk kez tanıtıldı.

HTC, Türkiye lansmanı kapsamında, HTC’nin İngiltere’de gerçekleştirdiği tasarımın mutluluk ve yaratıcılık üzerindeki etkilerini incelediği “İyi tasarım bizi mutlu ediyor” araştırmasından esinlenerek HTC One (M8) için tasarımcı Erdem Akan ile özel bir proje hayata geçirdi.

HTC Orta Avrupa ve Türkiye Genel Müdürü André Lönne, sadece Türkiye pazarında değil dünyada da ciddi bir atılım yaptıklarından bahsetti. Lönne, “HTC One (M8) ile akıllı telefon pazarına yeni bir soluk getirdik, yeni modelimiz kullanıcı odaklı profiliyle dikkat çekiyor. HTC One (M8)’in tasarım ve şıklığının yanı sıra, HTC Sense™ 6 ile ürüne altıncı his kazandıran yetenekleriyle Motion Launch™, HTC UltraPixelTM ve HTC BoomSoundTM özelliklerinin geliştirilmesiyle de kullanıcı deneyimlerini bir üst seviyeye taşıdık” dedi. Duo Kamera özelliğiyle akıllı telefonlardaki görüntü tecrübesinin farklı bir boyuta getirilmesinden duyduğu mutluluğu dile getiren Lönne, HTC One (M8) ile birlikte akıllı telefon sektöründe değişime yön vermeye devam ettiklerinin de altını çizdi.

HTC Türkiye Ülke Müdürü Canan Taşar, HTC One (M8)’in geliştirilen yeni özellikleriyle sektördeki çıtayı bir kez daha yükselttiğini, diğer tüm HTC modellerinde olduğu gibi yeni modelin maksimum kullanıcı memnuniyeti hedefiyle tasarlandığını söyledi. Taşar, “Türkiye’de kullanıcılarımıza her zaman daha iyi bir mobil deneyim sunmayı hedefledik ve bu hedefimizi her gün daha da ileriye götürdüğümüzü görüyorum. HTC, her zaman teknolojinin ve yeniliklerin öncüsü oldu” dedi. Taşar, Erdem Akan ile gerçekleştirdikleri projeyle ilgili şunları ekledi: “HTC One (M8)’in kusursuz tasarımı sektör için devrim niteliği taşıyor. HTC One (M8)’in tasarım ve yenilikçilikte geldiği son noktayı vurgulamak için Erdem Akan ile özel bir proje hayata geçirdik. Erdem Akan, HTC One (M8) modelimizden esinlenerek özel beş farklı ayna tasarladı ve yeni modelimizin aynalar üzerindeki farklı yansımasını görmek tasarımdaki başarımızı bir kez daha perçinledi. Erdem Akan gibi Türkiye’nin en önemli endüstriyel tasarımcılarından birine yeni modelimizin ilham kaynağı olmasından dolayı ayrıca çok mutluyuz. 2014 yılında da böyle özel projelere devam etmek istiyoruz.”

htc-one-m8

HTC One (M8)’in mükemmel tasarımından ilham alan tasarımcı Erdem Akan, HTC One (M8)’in ulaştığı teknolojik güzellikten esinlenerek sanat eserleri yarattı. Lansmanda sergilenen eserlerine “Refleksiyon*” ismini veren Akan, “Refleksiyon çalışmasında yer alan 5 metal yüzey, soyut olarak suyun doğadaki farklı hallerini sembolize ediyor. Tek parça alüminyumdan oluşan gövdesiyle HTC One (M8) modelinin sahip olduğu güzellik, en basit ifadeyle teknolojinin ulaştığı güzellik. Ben de bunu doğada, günümüz tasarlanmış doğasında geri yansıtmak istedim. Bu amaçla tasarladığım 5 metal yüzey, soyut olarak suyun doğadaki farklı hallerini sembolize ediyor. Metal aynaların mütevazı formları suyun yüzeyindeki kırılmaları, dalgalanmaları, suyun akışını, durgunluğunu ve derinliğini taklit ediyor. Seçilen metal renkleri ise ay ışığının, gökyüzünün ve güneş ışınlarının farklı saatlerde suya yansımalarından ilham alıyor. Her bir aynada HTC One (M8)’in ve kendinizin farklı yansımalarını göreceksiniz” dedi.

HTC One (M8) Hakkında

HTC Sense 6™ ile donatılan HTC One (M8), tek parça metal gövdesi ve Akıllı Sensör Hub’ı ile kullanıcının ihtiyacını öngörerek günlük aktiviteleri kolaylaştıran Motion Launch™ teknolojisini kullanıyor. HTC One (M8), yeni Duo Kamera teknolojisiyle yaratıcı ve profesyonel kamera kalitesinde çekim yaparken, BoomSound™ ile akıllı telefonlardaki yeni ses kalite standartlarını tekrar belirliyor.
İçten dışa şık tasarım

Tasarım ve kalitede bir dönüm noktası olan yeni HTC One (M8), daha çarpıcı ancak ulaşılabilir bir görünüm için ustalıkla yeniden şekillendirilmiş gövdesiyle dikkat çekiyor. Zarif, dayanıklı ve yüksek kaliteli tek parça metal gövde 5 inç Full HD (1080p) ekranı sararken, kenarlara doğru da inceliyor. Bu da daha pürüzsüz ve doğal bir tutuş sağlayan daha yumuşak kavisler oluşturuyor.

2.3 GHz dört çekirdekli Krait CPU’ya sahip Qualcomm Snapdragon 801 işlemci ve entegre 4G LTE’ye sahip yeni HTC One (M8), en yeni Android versiyonu olan Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle destekleniyor. Yeni HTC One (M8) aynı zamanda yepyeni HTC Sense™ 6 ile beraber geliyor. Daha net ve daha çarpıcı bir görsel tarz sunması amacıyla tamamen baştan tasarlanan HTC Sense™ 6 cesur ve kişiselleştirilebilen renk temalarına yer veriyor ve daha sezgisel bir kullanıcı deneyimi sağlıyor.

Duo Kamera – Akıllı telefon görüntüleme teknolojisinde bir devrim

Yeni HTC One (M8), Duo Kamera teknolojisine sahip dünyanın ilk akıllı telefonu olarak ve bu teknolojiyi yenilikçi HTC UltraPiksel™ modülü, ikili flaş ve 1080p FullHD video kaydıyla birleştirerek, mobil görüntülemeye başka bir boyut kazandırıyor. Bu sayede HTC One (M8), her türlü ışık koşulunda inanılmaz görüntüler yakalıyor ve zengin, yüksek kalitede videolar çekiyor. Geniş açılı 5MP ön kamera daha da kaliteli “selfie”leri kolaylıkla yakalıyor. Duo Kamera, HTC UltraPixel™ modülüne eklenen derinlik sensörüyle öne çıkıyor. Böylece çekim yapılan görüntüde derinlik bilgisini detaylı bir biçimde yakalayarak, çektiğiniz fotoğraflar üzerinde çok daha fazla değişiklik yapmanıza imkân sağlayan bir dizi güzel ve yaratıcı efekti de beraberinde getiriyor.

HTC One (M8), UFocus™ ile çekildikten sonra fotoğraflarınızın odaklarını değiştirerek anında profesyonel görünen portreler elde etmenize ya da Foregrounder (ön plan aracı) sayesinde arka planı yaratıcı efektlerle değiştirerek fotoğrafta istediğiniz bir objenin ön plana çıkmasına şaşırtıcı bir şekilde imkân veriyor.

Heyecan verici görüntüler oluşturmak için çeşitli etkinlik alanları arasında yer alan galeri düzenlemesini öncelik olarak belirleyen HTC Sense™ tasarımcıları HTC One (M8)’de belirli bir objeyi içeren tüm fotoğrafları sezgisel olarak tek bir albüme taşıyan, görsel bir arama aracı olan Image Match’i de kullanıcıya sunuyor. Son olarak ağır çekim modunu da bünyesinde bulunduran yeni HTC One (M8), bu çekim modu ile HD kalitesinde ağır çekim videolar çekmenizi ve daha önce çektiğiniz videoları düzenleyerek istediğiniz bölümleri yavaşlatmanızı sağlıyor. Bu özellik de videolarınıza daha kuvvetli bir drama duygusu vermenizi ya da belirli anları ön plana çıkarmanıza imkan veriyor.

Zoe™ bulut bilişimde

Zoe, 2014 yılında bir bulut bilişim servisine dönüşüyor. Herkesin görebilmesi için Zoe videolarını yükleyin; arkadaşlarınızı unutulmayacak anıların en muhteşem anlarını paylaşmaları için kendi fotoğraflarını, videolarını, şarkılarını yüklemeleri için davet edin. Yeni Zoe uygulaması bu yazdan itibaren Google Play’de ulaşılabilir olacak.
Motion Launch™ – Hareketle kontrol edilen kolay kısa yollar

HTC One (M8), HTC Sense™ 6 ile ürüne altıncı his kazandıran yetenekleriyle de öne çıkıyor. Örneğin, Motion Launch™, dahili hareket sensörleri sayesinde konum ve hareketi anında algılayabiliyor ve ekranı açmadan telefonunuzla etkileşimde olmanızı sağlıyor. Cihaz yalnızca tek bir kaydırma hareketiyle aktif hale gelirken, Auto Answer (Otomatik Yanıtlama) ekrana dokunmadan, telefonu sadece kulağınıza götürerek yanıtlamanıza olanak tanıyor (Bahçenizle uğraşırken ya da bulaşık yıkarken telefonunuz çalmaya başladığında son derece kullanışlı olacak bir özellik). Son olarak ekran üzerine yapacağınız çift vuruşla ekran kilidi açılıyor ve kapanıyor.
HTC DotView™ kılıf telefonunuzu retro bir dokunuşla koruyun

Altıncı his işlevlerini bir adım öteye taşıyabilir ve DotView™ kılıf üzerine yapacağınız çift vuruş hareketiyle Motion Launch™ özelliklerinin ötesine geçebilirsiniz. Bu şekilde saati, hava durumunu, e-postaları ve çağrıları ekranı açmadan ve dokunmadan kontrol edebilirsiniz.

Mükemmel bir telefon aynı zamanda onu koruyan ve yenilikçi tasarımıyla endüstri lideri işlevselliğini artıran bir kılıfı hak eder. HTC Sense™ 6 ile optimize edilen yeni HTC DotView™ telefon kılıfı, bildirimleri ve etkileşimleri retro ve nokta-matris tarzıyla görüntüleme imkanı sunarken ekranı da koruyor.

Olağanüstü Güç Tasarrufu Modu – Ekstra bekleme süresi

HTC, orijinal HTC One (M7) ile telefonunuzu en verimli biçimde kullanabilmeniz için güç tüketimini optimize etmişti. Yeni HTC One (M8) ise pil gücünün %40 daha fazla dayanmasını sağlayarak bunu yepyeni bir seviyeye taşıyor. Normal güç tasarrufu modu muhteşem bir deneyim sunarken, pilinizin daha da uzun süreli çalışabilmesi için buna olağanüstü bir güç tasarrufu özelliği de eklendi. Tamamıyla şarj edildiğinde 14 günlük pil gücüne sahip olacak, aynı anda halen arama, mesaj ve e-posta alımına da açık olacaksınız. Bu da özellikle seyahat ederken size muhteşem bir imkan sağlayacak. Manuel ya da otomatik olarak aktif hale getirilebilen bu özellik %20 güç seviyesinde 60 saat, %10 güç seviyesinde 30 saat ve %5 güç seviyesinde 15 saat ekstra bekleme süresi sunacak.

HTC BoomSound™ daha da büyüyor

Yeni HTC One (M8) bir kez daha akıllı telefonlardaki ses tecrübesini yepyeni bir boyuta taşıyor. En son HTC BoomSound™ teknolojisi; baslardan tizlere zengin tonlarıyla kapsamlı, güçlü ve duru bir ses ortaya koyuyor. HTC One (M7)’ye göre %25 daha yüksek ses sağlayan yeni HTC One (M8)’de kaliteden ödün vermemek için yeni bir amfiyle çift ön stereo hoparlör, yeniden tasarlanan hoparlör hazneleri ve gerçek yüksek çözünürlük deneyimi için özel yapım ses profili sunuluyor.

HTC BlinkFeed™ – Haberleriniz doğrudan ana ekranınızda

HTC BlinkFeed™ daha akıcı bir tarama deneyimi için sürekli kaydırma özelliği, isteğe göre uyarlanabilen desenleri ve makalelerin kolaylıkla okunmasını sağlayan yeni yerleşimiyle artık daha sezgisel. İçerik sağlayıcıların kendi içeriklerini entegre edebilmelerini sağlayan yeni bir SDK’nın da tanıtılmasıyla kullanıcılar hem yeni medya kaynaklarını rahatlıkla bulabilecek ve abone olabilecek, hem de herhangi bir konuya ilişkin özel haberleri anında filtreleyebilecekler. Yani ister spora düşkün olun ister sinemaya, ister alışverişe, bu özellik sayesinde yakından ilgilendiğiniz konulara ait bilgileri alacaksınız. News Bundles özelliği aynı konuyla ilgili tüm makale ve Tweet’leri kolaylıkla okunabilmesi için tek başlıkta toplarken, 1000’den fazla içerik ortağı artık tek sayfada net bir şekilde kategorize edildi. En ilgi çekici haberleri takip etmek daha kolay olmamıştı.

Bir bakışta fitness

Yeni HTC One (M8)’in güç tasarruflu sensör merkezini ve önceden yüklenmiş olan Fitbit uygulamasını kullanarak hem daha sağlıklı olabilir hem de spor yapma motivasyonunuzu yüksek tutabilirsiniz. Buna bir alternatif olarak, uyku takibi ve akıllı alarm gibi ileri özelliklere erişmek ya da telefonunuz yanında olmadan spor yaptığınız zamanlardaki verileri yakalamak için telefonunuzu Fitbit’in çeşitli takip cihazlarından biriyle birlikte kullanabilirsiniz. Fitness hedeflerinizi koyun ve başarılarınızı hiç ek çaba sarf etmeden BlinkFeed ana ekranınızda doğrudan görüntüleyin. Fitbit, Google Play Store’dan indirilen fitness uygulamalarının başında geliyor.

Kaynak:Mynet

Share