iPhone 5’i ağzından kaçırdı

Ağzından iPhone 5’le ilgili önemli şeyler kaçıran ismi görünce siz de çok şaşıracaksınız.

Apple eski yardımcı başkanı ve yönetim kurulu üyesi Al Gore, yeni iPhone’ların Ekim ayında ortaya çıkacağını söyledi. Gore’un çoğul eki kullanması dikkat çekti.

iPhone 5'i ağzından kaçırdı

iPhone 5'i ağzından kaçırdı

Gore, Güney Afrika’da Discovery Invest Leadership Summit’te yaptığı konuşmada Moore Kanunundan ve çevre sorunlarından bahsederken yeni iPhone’la ilgili bilgiyi ağzından şöyle kaçırdı: “Yeni iPhone’lar da önümüzdeki ay geliyor.”

Gore’un konuşmasına katılan Aki Anastasiou da Gore’un bu sözlerini ve Gore’un iPhone kelimesini iki kez çoğul olarak kullandığını onayladı. Anastasiou, Gore’un dünyadaki ekonomik kriz, Moore Kanunu (her iki senede bir çiplerdeki transistör sayısının ikiye katlanması) ve küresel ısınma hakkında konuşurken birden iPhone ile iligili bu sözler ağzından çıktı.

Gore’un bu açıklamaları, Apple’ın Ekim ayında birden fazla iPhone piyasaya süreceği iddiialarını doğrular nitelikte. Söylentilere göre iPhone 4’ün iPhone 4S isminde güncelleştirilmiş bir sürümü ortaya çıkabilir. İddialara göre yeni bir görünüme sahip daha gelişmiş bir telefon ise iPhone 5 olarak ortaya çıkacak. Ancak Gore’un konuşmasında birkaç modelden mi bahsettiği, yoksa sadece çok sayıda iPhone’u mu kasettiğinin tam olarak anlaşılmadığı bildiriliyor. Gore’un söylentilerden esinlenmiş olma ihtimali de bulunuyor.

Share