iPhone 7′de kulaklık girişi kalkıyor mu?

iPhone 7 için kulaklık girişinden vazgeçiliyor. Apple, daha ince bir telefon için iPhone 7‘de yıllardır kullanılan 3.5 mm kulaklık girişini kaldırabilir.

iphone-7-fiyati-ve-ozellikleri

Her sene yeni bir model çıkaran Apple’ın 2016′da çıkarması beklenen iPhone 7 için şimdiden birçok tasarım ve özellik teorisi dolaşmaya başladı. Japonya merkezli bir blog olan Macotakara’nın raporuna göre Apple, daha ince bir telefon yapabilmek için iPhone 7′de kulaklık için kullanılan 3.5 mm girişi kaldırmayı düşünüyor. iPhone 7 üretiminde bir avantaj sağlayacak bu hamle nasıl yapılacak?

Apple’dan iPhone 7 için düşündüğü 3.5 mm kulaklık girişi kaldırması hamlesi, 7.3 mm olan iPhone 6S’den daha ince bir telefon yapabilmesi için olanak sağlıyor. Kulaklık girişi kaldırıldığı zaman iPhone 7′de bu işi nasıl ve nereden yapacağı başka bir soru. Bunun için ise Apple’ın iPhone 7′de kulaklık girişini Bluetooth veya Lightning konnektör üzerinden sağlayacağı söyleniyor. Fakat bu sefer iPhone 7 kullanacakların kulaklık için ya Lightning – 3.5 mm dönüştürücü bir adaptör kullanması gerekecek. Veya Lightning konnektör uyumlu bir kulaklık temin etmesi gerecek.

Share