İşte beklenen iPhone 5S

Toplam 5 farklı renk seçeneği sunacağı ileri sürüldü.

İşte beklenen iPhone 5S

İşte beklenen iPhone 5S

Iphone’un yeni modelinde toplam 5 farklı renk seçeneği sunacağı ileri sürüldü. Iphone’un yeni modelinde toplam 5 farklı renk seçeneği sunacağı ileri sürüldü.

Iphone 5S’in ağustos ayında tanıtılması beklenirken, telefonla ilgili sürpriz bir iddia ortaya atıldı. 5S’in siyah ve beyaz dışında 3 ayrı renkte daha satışa sunulacağı öne sürüldü.

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın geçen yıl piyasaya çıkardığı iPhone 5 model akıllı telefonları için malzeme tedariklerinde frene bastı. Şirket bu kararı, düşen siparişlere bağlı olarak aldı. Söz konusu haber, bir Japon gazete tarafından da gündeme getirildi.

Japon gazetesi Nikkei, Apple’ın iPhone 5 satışlarındaki düşüşe bağlı olarak parça siparişlerini düşürdüğünü öne sürdü.

Habere göre Apple, iPhone 5′lerde kullandığı ekranlar için verdiği siparişi 2013′ün ilk çeyreği itibariyle neredeyse yarıya çekti.

Gazete, ABD’li şirketin, Japan Display, Sharp ve LG Display adlı şirketlerden talep ettiği siparişleri düşürdüğünü duyurdu.

Apple’ın hesaplamalarına göre, bu yılın ilk çeyreği için toplamda 65 milyon sipariş verilmesi öngörülüyordu. Ancak Sharp fabrikalarının üretim kapasitelerini Ocak ve Şubat ayları için yüzde 40 oranında düşürdüğü açıklandı.

İphone 5 satışlarında düşüş görüldüğü ve buna bağlı olarak parça siparişlerinin azaltıldığı şeklindeki haber, Apple yetkilileri tarafından henüz doğrulanmadı.

Kaynak:GerçekGündem

Share