Telefonları imha etti

Telefonları imha etti

Telefonları imha etti

Minton’un üretici firması, BTK’ca yasak getirilen telefonların imha edildiğini duyurdu.
Minton’un üreticisi Depa Elektronik, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun “Minton SC-5938” modelinin dağıtımına ve satışına yasak getirdiğine yönelik haberlere ilişkin, söz konusu modelle ilgili olarak stoklarında bulunan 100 adet telefonun imha edildiğini bildirdi.

Depa Elektronik’ten yapılan açıklamada, bugün bazı mecralarda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun teste tabi tuttuğu ve problemli olduğunu tespit ettiği 3 model cep telefonunun dağıtımına ve satışına yasak getirdiği ve bu telefonlardan birinin de “Minton SC-5938” olduğu ile ilgili haberlerin çıktığı hatırlatıldı.

Açıklamada, Telekomünikasyon Kurumu’nun çeşitli zamanlarda yaptığı piyasa denetiminde yaklaşık iki yıl önce “Minton SC-5938” model telefonun da incelendiği ve ambalaj üzerindeki işaretleme eksikliği yüzünden uygunsuz olarak değerlendirildiği anımsatılarak, şunlar kaydedildi: “Bu süre içinde geçen yazışmalardan sonra piyasaya dağıtılan ürünler için son kullanıcılara, gazete ve televizyon ilanları verilerek konu hakkında gerekli duyurular yapıldı. Sonuç olarak stoklarda bulunan 100 adet telefon imha edilmiştir. Bu telefondan şu anda stoklarımızda bulunmamaktadır ve devamı da gelmeyecektir.”

Share