WhatsApp’ta videolar indirmeden izlenecek

WhatsApp uygulamasında videolar artık tamamen inmeden izlenebiliyor.
Whatsapp-microsoft-rakip

Facebook’un popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’a bir yeni özellik daha geldi. Kısa süre önce görüntülü konuşma özelliğini ekleyen uygulama, bu kez de videoları tamamen indirmeden izleyebilme özelliğini ekledi.

Kullanıcıların video izleme deneyimini geliştirmeyi hedefleyen bu yenilik, YouTube gibi popüler video izleme sitelerinin de kullandığı ‘stream’ mantığı ile çalışıyor. Yani gelen videoların tamamen inmesini beklemeden, o ana kadar inen kısmını doğrudan izleyebileceksiniz. Eğer videonun otomatik olarak indirilmesini istemezseniz de izlemeye başladığınız anda, sadece izlediğiniz kadar kısmını indireceksiniz.

Bu yenilik şimdilik sadece Android cihazlarda var. iOS kullanıcılarının güncellemesi de yakında geliyor.

WhatsApp‘ın bu değişikliğe gitme nedeninin, kullanıcıların eski yöntemden uzun süredir şikayet etmesi olduğu tahmin ediliyor.

Uzun süredir hizmetlerinde yenilik yapmayan WhatsApp, son 1 ay içerisinde art arda güncellemeler getirmeye başladı. Kısa süre önce görüntülü konuşma özelliği ekleyen popüler mesajlaşma uygulaması, yakın zamanda da rakibi Snapchat’inkine benzer ‘hikâyeler’ işlevini kullanıma sunacak.

 

Share