Google, hata bulana para ödülü verecek

Google Drive’da hata bulana, Google para ödülü vermeyi vaad ediyor.

google-drive
Google tarafından kullanıma sunulan Drive isimli bulut depolama çözümü bugün 300 milyona yakın aktif kullanıcı sayısıyla dikkat çeken bir servis. Dropbox, OneDrive gibi rakiplerinin arasında sıyrılmak adına son günlerde çeşitli güncelleştirmelerle gündemde

Google Drive’da sorun bulana 20.000 dolara kadar ödül verilecek
Google, Drive isimli servisinin güvenliğini artırmak ve hatalarını gidermek amacıyla bir çalışma başlatıyor. Söz konusu çalışma için Google, 1 milyon dolar bütçe ayırmış durumda. Bu bütçe, Google Drive’da bir hata veya güvenlik açığı bulanlara dağıtılacak. Bulduğunuz sorunun boyutuna göre bir kişiye 20.000 dolara kadar ödül verilecek. Tabii ki kullanıcı verilerini tehdit etmeyen sorunlar geri planda bırakılmış. Google ilk olarak güvenliğe odaklanmış durumda. Kullanıcılarının hesaplarına ulaşılmasını mümkün kılan bir güvenlik açığı bulursanız bu ödülü alabilirsiniz. Bu haber Google ürün müdürü Kevin Nelson tarafından Google Drive’ın resmi blog sayfasında paylaşıldı.

Kullanıcılarına Gmail ile birlikte 15 GB ücretsiz depolama alanı veren Google Drive, en son iOS için 3D Touch desteğiyle ve yeni arama özelliğiyle gündeme gelmişti.

Share