İsrail Anonymous’un siber saldırısına hazırlanıyor

Her yıl Nisan ayında İsrail’e karşı siber saldırılar düzenleyen Anonymous, bu yılda boş durmayacak. Ancak bu kez İsrail tarafı da hazırlıklı olacak.
Anonymous

Politik mesajlar vermek için çeşitli siber saldırılar düzenleyen ünlü hacker grubu Anonymous, bir kez daha iş başında. Son aylarda birçok ülkenin başını ağrıtan hacker grubu, bu kez de İsrail’i hedef alıyor. Ancak İsrail’e düzenlenen saldırı, son dönemde yaşanan bir politik olayın tepkisi değil. Artık gelenekselleşmiş olan yıllık saldırılarının bu yılki ayağı. #OpIsrael adını verdiği hack saldırıları kapsamında 2013 yılından beri İsrail’e her yıl siber saldırı düzenleyen Anonymous, bu yılın saldırısına yarın başlayacak.

Anonymous’un yıllık saldırılarının farkında olan İsrail de bu saldırılara karşı hazırlıklara başladı. Siber saldırılara karşı direnmek için özel önlemler alan İsrail, 400 kişilik bir anti-hacker ekibi görevlendirdi. Bu ekip; ulaşım, elektrik şebekesi ve devlet kurumlarının internet siteleri gibi önemli noktaları hackerların saldırılarından koruyacak. Öte yandan İsrail hükümeti bu saldırıları düzenleyenlerin gerçekten Anonymous olmayabileceğini ve arap kökenli hackerların saldırılarına dikkat çekmek için ünlü hacker grunbunun adını kullandığını iddia etti.

Share