Türkiye ‘yılın ülkesi’ seçildi

Microsoft Türkiye, Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin gibi ülkeleri geride bırakarak tarihinde ilk defa Microsoft içinde gelişen ülkeler arasında, krizden bir adım önde çıkarak “yılın ülkesi” seçildi. Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer, “Microsoft Türkiye, yükselen ekonomilerden oluşan BRIC grubunun yükselen yıldızı olmuştur” dedi.

yilin-ulkesi

Türkiye, tarihinde ilk defa Microsoft içinde gelişen ülkeler arasında bir adım öne çıktı

Microsoft Türkiye, ekonomileriyle yarıştığımız Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin gibi ülkeleri geride bırakarak tarihinde ilk defa Microsoft içinde gelişen ülkeler arasında, “yılın ülkesi” seçildi. Microsoft Türkiye, “Müşterilerine sağladığı katma değer, rekabette geliştirdiği etkin stratejiler, müşterilerinin maliyetini düşürmedeki başarısı, müşteri memnuniyet endekslerinin yüksekliği, hızlı büyüme oranları, çalışan memnuniyeti ve Türkiye’de bilişim sektörünün gelişimine yaptığı katkı gibi kriterlerle yapılan seçimde ödülü aldı. Şirkete, ödül olarak Türkiye’de sosyal sorumluluk faaliyetlerinde kullanılmak üzere bir bütçe verileceği, bu kaynağın topluma katkı projeleri için kullanılacağı belirtildi.

Özmen: Ödül Türkiye’nin

Atlanta’da yapılan ve 14 bin yönetici ile çalışanın katıldığı Microsoft Global Exchange Summit’de düzenlenen törende konuşan Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, “Microsoft Türkiye olarak hedefimiz bu ödülle koyduğumuz çıtayı daha da yukarılara taşımak” dedi. Özmen, Microsoft Türkiye olarak hedeflerinin, Türkiye’nin, teknolojinin avantajlarını kullanarak, Çin, Hindistan gibi ülkelerle rekabete girmesi ve bu ülkeleri geçmesi olduğunu vurguladı. Özmen, bu ödülün sadece kendilerine değil aynı zamanda Türkiye’ye verildiğini ifade ederek, şunları söyledi: “Türkiye, son yıllarda ekonomide gösterdiği performansla, giderek daha fazla dikkat çekiyor. Aslında Türkiye’nin, hep sözünü ettiğimiz potansiyelinin ortaya çıktığını ve dünya ekonomisi içinde hak ettiği yere gelmeye başladığını söyleyebiliriz. En önemli nokta, bunu artık bir tek biz söylemiyoruz. Microsoft Türkiye olarak bu gelişime katkı yapmak için çalışıyoruz. Türkiye ekonomisine katkı yaparak büyümek başarıdaki tek anahtar formülümüz.”

KUPAYI BALLMER VERDİ

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, “yılın ülkesi” ödülü için verilen “Şampiyonluk Kupası”nı, Microsoft Corporation’ın CEO’su Steve Ballmer’ın elinden aldı.

Steve Ballmer: Microsoft Türkiye ‘yükselen yıldız’

MICROSOFT Türkiye’nin gelişmekte olan pazarlarda gösterdiği performans ve sektöre katkıları nedeniyle bu ödülü kazandığını belirten Microsoft Corporation CEO’su Steve Ballmer da yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Microsoft Türkiye, bugün 7 bini aşkın bilişim şirketinden oluşan ekosistemiyle Türkiye’nin gelişmesine katkıda bulunmakta. 350’ye yakın çalışanıyla 79 ülkenin bulunduğu Microsoft Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’nin de merkezi olan Microsoft Türkiye, yükselen ekonomilerden oluşan BRIC grubunun yükselen yıldızı olmuştur. Bu parlak başarının ardında, Microsoft Türkiye şirketimizin faaliyet gösterdiği alanlarda iş ortaklarıyla birlikte müşterilerine sağladığı katma değerin yer aldığını düşünüyorum. Microsoft Türkiye’nin pazara sunduğu yenilikçi teknoloji ve yazılımlarıyla elde ettiği her 1 liralık kazanca karşılık, ekosistemindeki iş ortakları 13.53 lira gelir sağlıyor. Bu ödülü Microsoft Türkiye ve iş ortaklarının oluşturduğu ekosistemin hak ettiğine inanıyorum.”

Share