Facebook’tan bir yenilik daha!

Facebook her ne kadar Pages bölümleri için şimdiye kadar çok bir şey yapmamış olsa bile, durum yavaş yavaş değişiyor.

Sosyal ağ denildiğinde akla ilk gelen isimlerden biri olan Facebook, YouTube ile rekabeti artırabilmek için kurumsal Pages kullanıcılarına yeni video özellikleri sundu.
facebook-yeni-ozellik

(Gerçek Gündem) Facebook her ne kadar Pages bölümleri için şimdiye kadar çok bir şey yapmamış olsa bile, durum yavaş yavaş değişiyor. Son güncelleme ile sosyal medya ağındaki kurumsal sayfalara yeni video gösterme özellikleri eklendi.
Pages kullanan herkes artık sayfasının içerik bölümünün en başında büyük bir video ve yanında yorumları gösterebilecek. Böylece kurumlar kendileri için en önemli videoyu ön plana çıkartacaklar. Nasıl uygulandığına bakılırsa, Pages altındaki videolar kısmı, artık biraz YouTube’un video gösterme sayfalarına benziyor gibi. Bu daFacebook’un YouTube’a rakip olmaya çalıştığına bir işaret olabilir.

Facebook’un bir başka istediği şey de, kurumların Facebook Pages altındaki kendi sayfalarını devamlı olarak kullanmaları. Firma, kurumlar takipçilerine sosyal ağ linki verirken, öncelikli olarak Facebook Pages linklerini tercih etmelerini arzuluyor. Bu yüzden de son zamanlarda buraya bazı geliştirmeler yapmaya çalışıyor.

Eğer Pages sayfanızın videolar bölümünde bir video seçmediyseniz veya playlist yapmadıysanız, videolarınız aynı fotoğraf albümleri gibi duracak. Ama bu görüntünün biraz kafa karıştırıcı olduğunu düşünebilirsiniz. O yüzden bir kurumsal Pages kullanıcısı iseniz, sayfanıza güzel birkaç video yükleyip gerekli yeni ayarları gözden geçirmenizde fayda var. Kurumlar bu güncellemeleri yavaş yavaş kendi sayfalarında görüyor olacaklar.

Paylaş