iPhone 6’nın rakibi: Huawei Honor 6 Plus

Huawei tarafından çok yakında tanıtılacak olan Huawei Honor 6 Plus’ın iPhone 6 ve Samsung Galaxy S5 gibi üst düzey telefonlara rakip olması bekleniyor.

Geliştirdiği düşük maliyetli ve orta seviye Android telefonlarla özellikle gelişmekte olan pazarlarda pazar payını her geçen gün arttıran Çinli telefon üreticisi Huawei, üst düzey akıllı telefon kategorisini de boş bırakmıyor. Yeni amiral gemisi akıllı telefonu Huawei Honor 6 Plus üzerinde çalıştığı bir süredir bilinen firmanın, iPhone 6 ve Galaxy S5 gibi üst düzey akıllı telefonlara rakip olması beklenen yeni amiral gemisini önümüzdeki günlerde resmi olarak tanıtacağı belirtiliyor.

huawei-honor-6-plus

16 Aralık’ta düzenlenecek basın toplantısıyla görücüye çıkarılacak olan Huawei Honor 6 Plus‘ın donanımsal özellikleri hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, geçtiğimiz haftalarda internete sızdırılan detaylar sayesinde telefonun merak edilen özellikleri gün yüzüne çıktı. Sızdırılan bu bilgilere göre Honor 6 Plus’ın donanımsal özellikleri arasında 1080p çözünürlükte 5.5 inç dokunmatik ekran, 1.8 GHz sekiz çekirdekli işlemci, 3 GB RAM, 16 GB dahili hafıza ve 64 GB’a kadar microSD hafıza kartı desteği yer alacak.

Huawei Honor 6 Plus‘ı rakiplerinden ayıran en önemli özelliğinin ise gelişmiş arka kamerası olacağı söyleniyor. HTC One M8’de yer verilen Duo Camera’ya benzer bir çift kamera teknolojisinden yararlanacağı söylenen Honor 6 Plus’ın bu özelliği sayesinde 3D videolar çekebileceği ve kullanıcılara çektikleri fotoğrafın fokusunu daha sonra ayarlama imkanı sağlayabileceği söyleniyor.

Paylaş