Microsoft Android Wear klavyesi yayınladı

Microsoft tarafından hazırlanan Android Wear klavyesi, akıllı saat kullanıcıların sık sık şikayetçi olduğu yazı yazma sorununa çözüm olmayı amaçlıyor.

İnternet devi Google tarafından giyilebilir cihazlara yönelik olarak geliştirilen Android Wear işletim sistemini kullanan akıllı saatler bir bir piyasaya sürülürken, işletim sisteminin dünya genelindeki kullanıcı sayısı da hızla artmaya devam ediyor. Başta Android Wear işletim sistemli cihazlar olmak üzere akıllı saatler hızla yayılmayı sürdürüyor olsa da, bu tür cihazların hala birçok konuda eksiği bulunuyor.
android-wear-klavye

Akıllı saat kullanıcılarının saatlerini kullanarak rahatça yapamadıkları eylemlerin başında mesaj yazma ve internette rahatça dolaşma geliyor. Mesaj yazma için sesli komut özelliği yer alıyor olsa da, özellikle gürültü alanlarda akıllı saatlerden mesaj yazmak neredeyse imkansız oluyor. Akıllı saat kullanıcıları tarafından sık sık dile getirilen bu eksikliğe Google cephesinden bir yanıt gelmemiş olsa da Amerikalı teknoloji devi Microsoft‘un olaya el atması sorunu büyük ölçüde çözecek gibi görünüyor.

Microsoft tarafından hazırlanan Android Wear klavyesi, akıllı saat kullanıcılarına rahatlıkla yazı yazma imkanı sağlamayı amaçlıyor. Daha önce de Fleksy ve Minuum gibi sanal klavyeler Android Wear kullanıcılarına sunulmuş olsa da, Microsoft’un uygulaması yenilikçi yapısıyla dikkat çekiyor. Kullanıcılara sanal bir klavye sunan diğer uygulamaların aksine Microsoft tarafından hazırlanan Android Wear klavyesi, kullanıcıların harfleri ekrandan çizmesine olanak sağlıyor.

Kaynak: Mynet

Share