Telefon dinlemelerine karşı Wiper

Akıllı telefonlarda dinleme, izlemeye karşı yeni uygulama.

Günümüzün hastalığı olarak adlandırılabilecek dinlenme ve izlenme paranoyası gün geçtikçe korkutucu seviyeye ulaştı ve artmaya devam ediyor.

Sade vatandaşlardan üst düzey yöneticilere kadar hemen hemen herkesin yaptığı iş fark etmeksizin endişe duyduğu telefon dinlenmesinden siz de korkuyorsanız bu uygulamaya bayılacaksınız.

wiber

Son dönemde giderek artan gizlilik endişesini fırsata çeviren Wiper ise sizlere ister mesajlaşın ister konusuniletişiminiz sırasında gerçekleşen tüm veriler görüşmenizin hemen ardından siliniyor yani başka bir deyişle ele geçirilecek hiçbir veri bırakmadığı iddiasında.

BİLGİ GÜVENLİĞİNİ SUNUYOR İDDİASI

Bir çok kişi Wiper’ın Whatsapp ve Sanpchat’e çok benzediğine dair yorum yapsa da tasarım ve kullanım olarak değerlendirmek pek doğru değil. Çünkü Wiper size diğer uygulamaların sunamadığı bilgi güvenliğinizi sunduğunu iddia ediyor.

Bir tohum yatırımıyla hayatımıza giren Wiper, aldığı 2.5 milyon dolarlık yatırımla ses getirirken sunduğu gizlilik özelliğiyle de büyük beğeni kazanmış durumda. Biz yine de sizi uyaralım. Hiç bir uyguluma size tam gizliliği vaat etmez. Bu yüzden kişisel mahremiyetinize önem veriyorsanız buna uygun davranmalısınız.

Kaynak:Gerçek Gündem

Paylaş