Android 7.0’da Home butonu değişiyor

Her geçen gün Android 7.0 işletim sistemiyle ilgili olarak ayrıntılar gün yüzüne çıkarken son günlerde sanal butonlar da gün yüzüne çıkmaya başladı. Şuana kadar ortaya çıkan sanal butonlarda özellikle home tuşunda bir değişikliğe gidildiği dikkatlerden kaçmıyor.
nexus-7.0-animation

Bilindiği üzere Android işletim sisteminin yeni sürümlerinde tasarım olarak büyük bir değişiklik yapılmıyor ve telefon üreticileri kendilerine ait arayüz tasarımlarını kullanabiliyor. Android sürümlerinde meydana gelen tasarım değişikliklerini yakından takip edenlerin daha iyi bileceği üzere sanal butonlar üzerinden en son değişiklik Android 5.0 Lollipop sürümüyle birlikte yapılmıştı.

Şimdi ise sanal butonlar Android 7.0 Nougat sürümüyle birlikte değişiyor. Üçgen, daire ve kare şeklinde karşımıza çıkan home tuşunun yeni sürümle birlikte animasyonlu bir yapıya sahip olacağı ifade ediliyor. Beyaz renkte olacak üç buton arasında home tuşunun yine daire şeklinde olması bekleniyor. Animasyonun ise butona uzun basılması ve Google Asistan’ın devreye girmesiyle birlikte başlayacağı ifade ediliyor.

home-button

Tüm yenilikleriyle birlikte yeni Android sürümünün HTC Google ortaklığıyla geliştirilen Nexus’un Marlin ve Sailfish akıllı telefon modelelrinde görünmesi bekleniyor.

Paylaş