Sony Xperia Z3’ün fiyatı

Kısa bir süre önce düzenlenen IFA 2014 tanıtım fuarında Sony oldukça başarılı girişler yakaladı.

Yeni cihazı Xperia Z3 ve onun kardeşi Xperia Z3 Compact cihazları oldukça ilgi gördü.

IFA 2014 tanıtım fuarında Sony yeni cihazları Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact cihazlarını tanıttı.Sony’nin yeni cihazları oldukça ilgi gördü. Güzel bir çıkış yakalayan Sony’nin yeni cihazlarının fiyat bilgileri kısa bir süre önce geldi. Bazıları tarafından gerçek bir amiral gemi sayılan bu cihazlar bizce de öyle gözüküyor. Sony Xperia Z3 cihazı bildiğiniz gibi Android 4.4 KitKat işletim sistemi ile birlikte geldi.
sony-xperia-z3-fiyat

Oldukça güçlü bir cihaz olan Xperia Z3 bir çok amiral gemi ile kapışabilir.Xperia Z3′ün kardeşi Xperia Z3 Compact, büyük abisine göre daha ufak bir gövdeye sahip. Güçlü bir donanımı bünyesinde barındıran Xperia Z3 Compact‘ın 4,6 inçlik 720p kapasitif dokunmatik ekranı bulunuyor.2GB RAM’i bulunan cihazın 20,7 megapiksellik bir arka kamerası bulunuyor.

Gelelim bu iki güçlü cihazın fiyat bilgilerine. Sony Xperia Z3 Compact cihazı İngiltere’de 429 Sterlin fiyat etiketi ile geliyor.Yani bu fiyatta 1536 Türk lirasına delalet ediyor.Ağabeyi Xperia Z3 ise 549 Sterlin fiyat etiketi ile geliyor bu da 1966 Türk lirasına denk geliyor. Maalesef ki bu cihazlar ülkemize geldiğinde üzerine bir 200-300 lira daha koymak gerektiğinden gerçek fiyatlarını Türkiye lansmanında öğreneceğiz.
Kaynak:Mynet

Paylaş